1. Ana Sayfa
  2. Symantec ve Trend Micro
  3. Mac OS için SEP Client Yükleme

Mac OS için SEP Client Yükleme


Mac işletim sistemlerinde Symantec Endpoint Protection kullanımı 11.0.6000.550 ve üstü versiyonlarda bulunmaktadır. Client yüklemesi yönetilen veya kendi kendini yönetebilen şekilde yapılabilir. Yönetilen şekilde yapılan kurulumlar sonrası SEPM’da Mac client görülecektir. Virüs tanımları Symantec Liveupdate sunucuları aracılığıyla güncellenmektedir.

Aşağıda Mac işletim sistemlerinde kullanılabilen Symantec Antivirüs versiyonlarına ait liste bulunmaktadır.


Resim – 1

1. Çalışmaya ilk olarak yükleme paketi oluşturma ile başlıyoruz. Bunun içinde SEPM > Admin > Install Packages > Client Install Packages’a tıklıyoruz. Platform bölümünde Mac yazan paketin üzerinde sağ tuşa basıp exporta tıklıyoruz.


Resim – 2

2. Açılan pencerede oluşturacağımız yükleme paketini nereye kaydetmek istediğimizi ve yükleme sonrası Mac clientın hangi gruba ekleneceğini belirtip OK’a tıklıyoruz.


Resim – 3

3. Yükleme paketini oluşturduktan sonra SMB ya da USB disk ile dosyayı Mac clientımıza kopyalıyoruz. Ardından zipli dosyayı açıyoruz.


Resim – 4

4. Zipli dosyanın içinden çıkan .mpkg uzantılı dosyayı çift tıklayarak yüklemeyi başlatıyoruz. Çıkan mesajda Continue yi tıklayarak devam ediyoruz.


Resim – 5

5. Client Type bölümüne kadar continue ile ilerliyoruz. Client Type bölümüne geldiğimizde Mac clientımızı SEPM üzerinden yöneteceğimiz için Managed i seçip continue ile devam ediyoruz.


Resim – 6

6. Continue ile installation type bölümüne kadar geliyoruz ve bu bölümde install i tıklıyoruz.Admin yetkisine sahip bir kullanıcı adı ve şifre yazarak OK’a tıklayarak devam ediyoruz.Çıkan mesajda Continue Installation’a tıklayarak yüklemeyi başlatıyoruz.


Resim – 7

7. Son olarak Logout a tıklayarak yüklemeyi bitiriyoruz.


Resim – 8

Artık Mac işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda da kullanabiliriz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumlu. Mersin Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü bitirdi.11 yıldır bilişim sektöründe çeşitli kademelerde görev aldı.3 yılı aşkın süredir bir yazılım firmasında Sistem Destek Uzmanı olarak çalışıyor. MCITP:EA ve Symantec Technical Specialist (STS) sertifikalarına sahip.

Yorum Yap