1. Ana Sayfa
  2. Symantec ve Trend Micro
  3. Brightmail’de Güvenilen ve Güvenilmeyen Domain’ler Eklemek

Brightmail’de Güvenilen ve Güvenilmeyen Domain’ler Eklemek

üzerinde güvendiğimiz ve mail gelmesinde bir sakınca görmediğiniz adresler ve domainler ekleyebildiğimiz gibi güvenmediğimiz yada mail gelmesini istemediğimiz domain ve mail adreslerini ekleyebiliriz. Bu işlem için “Reputation” kısmına gelip “” kısmını seçiyoruz.


Resim-1

“Add” butonuna basarak gireceğimiz yeni mail adresini yada domaini yazıyoruz.


Resim-2

Aşağıdaki örnekte olduğu gibi bir domain yazabiliyoruz. Burada “mshowto.org” domaini eklenmiştir. “Save” butonuna basarak devam ediyoruz. Böylece bu domainden gelen mailler  filtremizdeki kurallara takılmadan gelecektir. (not: tabi ki de virüs koruması devam edecektir.)


Resim-3

” kısmına eklediğimiz mailler bize hiç ulaşmayacaktır. Bu kısma domain yada mail adresi eklemek için “Reputation” içerisinde “” kısmı tıklanır. ve “Add” butonuna basılır.


Resim-3

Bir mail adresi yada domain yazın ve  “Save” butonuna basın.


Resim-4

“Bad Senders” kısmına girilen tanım için nasıl bir aksiyon alınacağını belirtmek için,   “Action” kısmından bir işlem seçin,


Resim-5

Bu makalemde örnek olması için “Action” kısmında “Deliver the message to the recipient’s folder” kısmını seçtim. Böylece bu mail adresinden gelen mailler otomatik olarak kullanıcın mail adresinde “Önemsiz e-posta” klasörüne düşecektir.  Örnek bir mail yazıp test amaçlı gönderiniz.


Resim-6

Daha sonra outlook içerisinde atılan mailin otomatik olarak “Önemsiz E-Posta” klasörüne düştüğünü göreceksiniz.


Resim-7

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

How to add Good Senders and Bad Senders to Brightmail Gateway

How to add Good Senders and Bad Senders to Brightmail Gateway

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada danışman olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahip olan Fatih Teke, Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor ünvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis, basketbol ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Symantec EndPoint Protection, Exchange, TMG, Lync, SCCM, SCOM ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap