1. Ana Sayfa
  2. Üretici Teknolojileri
  3. IBM Storwize V5030 System Update Test

IBM Storwize V5030 System Update Test

092918_2155_1.png

Daha önceki yazılarımızda IBM Storwize V5030 Storage Kurulumu, IBM Storwize V5030 Raid Yapılandırması ve IBM Storwize V5030 Pools Yapılandırması yazılarınız sizlerle paylaştık.

Bu yazımızda da IBM Storwize V5030 Update öncesinde test işleminden bahsediyor olacağız.

IBM Storwize V5030 Storage Management Konsolu üzerinde Dashboard menüsü geliyor karşımıza.

Resim-1

IBM Storwize V5030 Storage Management Konsolu üzerinde Settings menüsü altında bulunan System tıklıyoruz.

Resim-2

IBM Storwize V5030 Storage Management Konsolu üzerinde Settings menüsü altında bulunan System menüsü altında bulunan Update System sekmesine tıklıyoruz.

Resim-3

IBM Storwize V5030 Storage Management Konsolu üzerinde Settings menüsü altında bulunan System menüsü altında bulunan Update System sekmesinde Test Only ve Test & Update seçenekleri bulunmaktadır.

Test Only : Test Only seçeneğinde indirmiş olduğunuz Test dosyası ile IBM Storwize V5030 Storage üzerinde Update için herhangi bir problem olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Test & Update : Test & Update seçeneğinde indirmiş olduğunuz  önce test dosyası ile IBM Storwize V5030 Storage üzerinde Update için herhangi bir problem olup olmadığını kontrol ederek daha sonra IBM Storwize V5030 Storage üzerinde Update işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Biz öncelikle Test Only diyerek IBM Storwize V5030 Storage üzerinde Update işlemini kontrol ediyoruz.

Resim-4

Run Update Test Utility ekranı geliyor karşımıza Test Utility bölümünde buluna Folder sekmesine tıklıyoruz.

Resim-5

IBM Storwize V5030 Storage üzerinde Update işlemi için indirmiş olduğumuz IBM2077_INSTALL_upgradtest.27.1 dosyamızı seçiyoruz.

Resim-6

Code Level bölümüne Update edeceğimiz versiyonu x.x.x.x şeklinde yazıyoruz.

Resim-7

Run Update Test Utility ekranında gerekli yapılandırmayı tamamladıktan sonra Test diyerek başlatıyoruz.

Resim-8

Run Update Test Utility ekranında gerekli test işleminin başladığını görüyoruz.

Resim-9

Resim-10

Run Update Test Utility ekranında gerekli test işleminin tamamlandığını görüyoruz.

Resim-11

Update Test Utility Results ekranında gerekli test işleminin tamamlandığını ve herhangi bir sorun olmadığını görüyoruz.

Resim-12

Update Test Utility Results ekranında gerekli test işleminin tamamlandığını ve herhangi bir sorun olmadığını gördükten sonra Download Results diyerek raporu indirebilirsiniz.

Resim-13

İndirmiş olduğumuz raporda IBM Storwize V5030 Storage üzerinde Update işlemi için herhangi bir sorun olmadığını görüyoruz.

Resim-14

Başka bir yazimizda görüşmek dileğiyle…

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : ,ibm ,,storwize v5030 system update Test,IBM ,ibm ,Storwize V5000 System Update Test,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Baki ÇUBUK 1985 K.D.Z Ereğli doğumludur.1998 yılında başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2003 yılında profesyonel hayata atılarak başlamıştır. 16 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektörü içerisinde farklı rollerde görev almıştır. Bilişim sektörüne K.D.Z Ereğli faaliyet göstermiş olan Ebil Bilgisayar bünyesinde 2003 - 2007 yılları arasında Teknik Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Ebil Bilgisayar bünyesinde kurulan AVASOFT Yazılım ve Danışmanlık firmasından çelik sektörü için üretilen Avasoft yazılımı Logo Tiger ve ETA Muhasebe yazılımlarına 2005 - 2007 yılları arasında Yazılım Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2007 yilinda vatani görevi nedeniyle bu firmadaki görevlerinden ayrılmıştır. Vatani görevini tamamladıktan sonra 2008 - 2009 yılları arasında Bilge Adam Bilişim Grubu'nda Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi alarak eğitimini Üstün Başarı ile tamamlamıştır. İstanbul'da faaliyet gösteren InterComp Bilgisayar bünyesinde 2009 - 2011 yılları arasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu firmadaki görevinden Eylül 2011 yılında ayrılarak 2011 yılından itibaren Dorak Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları Holding A.Ş bünyesinde Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmaktadır. 2015 yılında Türkiye’de tüm 4 ve 5 yıldızlı otellerin IT Manager – Group IT Manager – Head of IT – IT Director pozisyonundaki profesyonel Bilgi İşlemcileri bir araya getirmek için kurulan HOTELS CIO Kurucu Üye olarak görev almaktadır. 2005 yılında bilişim sektöründeki Türkçe içeriği arttırmak ve Microsoft’a ait ürünler ile ilgili çözümler sunmak için oluşturulmuş bağımsız bir organizasyon olan Mshowto bünyesinde yazar olarak görev almaktadır. 2017 yılında Türkiye’de bilişim sektörüne yön veren, kâr amacı taşımayan, gönüllülerden oluşan profesyonel bir sosyal insiyatif olarak kurulan CIO Turkey bünyesinde kurucu üye olarak görev almaktadır.

Yorum Yap