1. Anasayfa
 2. Haberler

Haydar Arıcı’dan Server 2008 Kitabı!


17

Yazarlarımızdan Haydar Arıcı çalışmaları sonucunda Server 2008 kitabını Seçkin Yayıncılık’tan çıkartmıştır.

MSHOWTO olarak hem içimizden değerli bir arkadaşımızın/yazarımızın bu şekilde birikimlerini bir kitapta bir araya getirmesinden hem de sektöre, içinde dolu dolu bilgi ve birikim bulunan böyle bir eseri armağan etmesinden dolayı çok mutluyuz!

Haydar Arıcı’nın kendi ifadeleriyle;

“Mesleği gereği bugüne kadar sayısız projede yer almış olan yazarın, projeler esnasında karşılaştığı sorunlardan, projeler sonrasında kendisine iletilen sorulara kadar yaşadığı tecrübeleri kaleme almıştır. Bu eserde, Microsoft’un sunucu bazlı olarak kullanılan işletim sistemlerinden bir tanesi olan Windows Server 2008 işletim sisteminin kurulumundan ileri düzey konfigürasyon işlemlerine kadar aktif bir şekilde kullanabileceğiniz sunucu rollerinin tamamını bulabilirsiniz. Bu kitap sayesinde hayati önem taşıyan sunucu rollerinin kurulumunu yapabilecek ve karşılaştığınız sorunları aşabileceksiniz.”

Kitabın kapak resmi aşağıdaki gibidir :

Kitabı satın almak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

http://www.seckin.com.tr/urun.aspx?productID=14766

MSHOWTO Ailesi

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir.Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır.Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir.Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar:MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (17)

Popüler Yorumlar
 1. Haydar hocam, eline emeğine sağlık. Devamını bekleriz.

 2. Tabi ki belli bir seviyeye gelirsiniz. Kişisel önerim ilk olarak bu kaynak ile kendinizi geliştirmeye baslayın, sonrasında ise kaynak sayınızı arttırın ve ingilizce de kaynaklar okuyun.

  Emre

Yapılan Yorumlar
 1. Gerçekten büyük bir emek Haydar, başarılarının devamını dilerim, tebrikler…

 2. Haydarcım eline emeğine sağlık, makale beklerken kitap yayınladın tebrik ederim, :) başarılarının devamını dilerim.

 3. Çok güzel bir çalışma olmuş Haydar, eline sağlık. Başarılarının devamını dileriz.

 4. Haydar hocam, eline emeğine sağlık. Devamını bekleriz.

 5. Haydar’cım çok büyük bir zaman harcadığın bu kitap için tebrik ederim.
  başarılarının devamını dilerim.
  bu kitap üzerine bir de 2.nci baskı yapıp R2’li versiyonunu bekliyoruz. :)

 6. 17/01/2011

  Hocam ellerine sağlık, tebrik ederim.

 7. Ülkemizdeki çoğu bilişim çalışanına rehber olacak bu eser için teşekkür ederim. ellerine ve emeğine sağlık Haydar.

 8. Haydar hocam,
  kitap yazmak zor ve çok emek isteyen bir iştir. Heleki bilgiye dayalı ve de Windows Server 2008 gibi ağır bir konuda kitap yazmak dahada zordur. Bu kitap için sana teşekkür ve tebrikkerimi iletmek isterim.

 9. Arkadaslar Merhaba,
  Bu güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Mshowto ailesi olarak inşallah daha iyi başarılara imza atacağız.

 10. Haydar hocam,

  Zaman zaman seri halinde gelen makaleler ve yazılar sayende kitaptan serilere geçiş yapıyor olacak.:)Eline emeğine sağlık tebrikler…

 11. 19/01/2011

  Haydar Bey,
  Elinize sağlık, bu değerli kaynaktan yararlanmak için sabırsızlanıyoruz ve R2 sürümünüde bekliyoruz.
  İyi Çalışmalar.

 12. 26/01/2011

  Haydar, eline emeğine sağlık kardeşim.
  Başarılarının devamını dilerim.

 13. Tebrikler eline sağlık.

 14. iyi günler herkeze ben server kurulumunu her yönüyle öğrenmek istiyorum kendime pek fazla kaynak bulamadım server konusunda acemiyim biraz acaba bu kitabı alsam beni belli bir sevyeye getirirmi bana yardımcı olurmu tavsie edermisiniz yorumlarınızı öğrenmek istiyorum hepinize şimdidedn teşekkürler

 15. Tabi ki belli bir seviyeye gelirsiniz. Kişisel önerim ilk olarak bu kaynak ile kendinizi geliştirmeye baslayın, sonrasında ise kaynak sayınızı arttırın ve ingilizce de kaynaklar okuyun.

  Emre

 16. yorumunuz için teşekkür ederim emre bey umarım benim için faydalı olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir