1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. Excel 2013 Nedir? Yeni Gelen Özellikler? Farklılıkları Nelerdir?

Excel 2013 Nedir? Yeni Gelen Özellikler? Farklılıkları Nelerdir?


Verilerinizde bilgileri keşfedin ve paylaşın

Yeni Excel; verilerinizi keşfetmeniz için size sezgisel yollar sunar, yeni bilgilere ulaşmanız için ilham verir. Tek tıklamayla verilerinizi görselleştirmenin yeni yollarını keşfedin ve bilgilerinizi yeni verinlikte görün. Verilerinizle çalışmaktan ve verileri analiz etmekten keyif alın: Yeni Excel, verilerinizi temel alan çizelge ve tablolarla size rehberlik eder ve işinizi daha çabuk bitirmenize yardımcı olur. Dokunuşlarınız ve parmak hareketlerinizin yanı sıra fare tıklamalarınız ve klavyeniz için de tasarlanan yeni yalın görünüm, bilgileriniz arasında doğal şekilde gezinmenizi sağlayacak.


Resim-1

Keşfedin

İçe alınan bilgilerden ihtiyacınız olanları ayıklamanızı kolaylaştıran yeni araçlar sayesinde verilerinizde gizlenmiş bilgileri ortaya çıkarıni karmaşık analizleri çabucak tamamlayın.

Hızlı dokunma

Verilerinizi yeniden biçimlendirmek ve sıralamak daha da kolaylaştı. Excel’dee düzeninizi öğrenip tanımasını ve geri kalan verileri otomatik olarak tamamlamasını izleyin. Formüle ve makroya gerek yok.

Önerilen pivot tablo

Verileriniz için en iyi özeti bulun. Excel, verileriniz bir PivotTablo^da nasıl özetleyebileceğinize dair seçenek öneriri. Verilerinizin öz izlemisini farklı pivotlar kullanan tablolarda görün ve bilgiyi en iyi ifade edeni seçin.

Çabuk gezinti

Verilerinizin farklı kesimlerine ve görünümlerine tek tıklamayla göz atın, verilerinizin içinede gizli yeni bilgileri keşfedin. Tek tıklamayla büyük veri kümelerinin sekmeler arasu analizi yapın ve verilerinizin size gösterbileceklerinin 360 derece görünümünü edinin.

Çabuk trend

Gelecek trendlerini tahmin etmeye mi çalışıyorsunuz? Başlangıç için en iyi yerlerden biri, geçmişe dönük zaman serisi verilerine bakmaktır. Artık, geçmişe dönük verilere dayanan trendi gösteren bir çizelgeyi görebilirsiniz.

Çalışma tablosu sorgulama&karşılaştırma

Bu yeni Excel eklentisi; hesap tablolarını tarayarak hataları, gizli bilgileri ce kırık bağlantıları tespit eder; sahtekarlığı önelemenize yardımcı olamk için çalışma kitaplarını birbirleriyle karşılaştırarak tutarsızlık arar. Bir hesap denimi sırasında, hesap tablonuzda ki değişikliklerin hesap denetimi kılavuzuna sahip olmak içinizi rahatlatacaktır.

Görselleştirin

Verilerinizi harika gösteren, kullanımı kolayi yeni görselliştirme araçları sayesinde analizinizi tek tıklamayla canlandırın

Çabuk analiz lensi

Tek tıklamayla, verilerinizi görsel olarak temsin etmenin farklı yollarını keşfedin. Gördükleriniz hoşunuza gitti mi? Bir sonraki tıklamayla biçimlendirmeyi, Sparkline’ları çizelgeyi ve tabloyu uygulayın.

Önerilen çizelgeler

Verilerinizi çizelgelerde görselleştirmenin en iyi yollarını bulun. Excel, verilerinizdeki desenleri temel alarak en uygun çizelgeleri önerir. Verilerinizin ön izlemesini farklı çizelge ve grafiklerde görün, bilgiyi en iyi ifade edeni seçin.

Çizelge animasyonları

Rakamları değiştirdikçe ve yeni veri noktaları ekledikçe yaşanan her değişikliği izleyin. Animasyonlar sayesinde çizelgenize uygulanan değişiklikleri açıkça görebilir, böylece verilerinizdeki hareketliliği daha iyi anlayabilirsiniz.

Zaman planı

Farklı dönemlerdeki verilerinizi hızlıca görün. Artık verilerinize, çizelgelerinize veya Pivot Tablolarınıza görsel bir zaman filtresi uygulayabilir veya tek tıklamayla aydan aya performans içinde gezinebilirsiniz.

Çabucak paylaşın

Hesap tablonuzu nasıl yapılandıracağınızı veya biçimlendireceğinizi düşünmeyin. Yeni belgeye başlarken; profesyonelce hazırlanmış bütçe, takvim, form ve rapor gibi şablonları içeren koleksiyondan seçiminizi yapın.

Excel uygulama animasyonları

Değişikliklere anında odaklanmanızı sağlayan akıcı animasyonlarla, Excel’de çalışmanın keyfini çıkarın.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul, Bakırköy doğumludur. Arena Bilgisayar bünyesinde Microsoft Office 365 Senior Sales Engineer olarak çalışmaktadır. Tüm Türkiye’deki Microsoft iş ortaklarına teknik destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bunun yanı sıra çeşitli Microsoft etkinliklerine konuşmacı ve eğitmen olarak katılmaktadır.

Yorum Yap