İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. OMS
  3. BlueStripe Uygulama Performans Çözümleri OMS ve System Center’a Entegre Olacak

BlueStripe Uygulama Performans Çözümleri OMS ve System Center’a Entegre Olacak


VidyoConnect

Microsoft hız kesmeden yeni ürünler çıkarmaya veya satın almalara devam ediyor. Bunlardan bir taneside uygulama yönetim teknolojileri alanının lider firmalarından BlueStripe Software oldu. Bu satın almayı BlueStripe da kendi resmi sitesi olan http://bluestripe.com/ duyurdu.


Resim-1

BlueStripe özellikle uygulama performans takibinde başarılı çözümlere imza atan bir firma olarak biliniyor. Veri merkezleri veya Cloud ortamlarında bulunan dağıtık uygulamaların, izlenmesinde ve sorunlarının giderilmesine yardımcı haritalar çıkarıyor.


Resim-2

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda da Microsoft, uygulama performanslarının izlenmesi konusunda sektörün önde gelen firmalarından birisi olan AviCode’u satın almış ve daha sonra bu ürünü System Center ürün ailesinin monitoring ürünü olan SCOM ile entegre etmişti. BlueStripe ürününde de aynı yolu izleyeceğini System Center’a entegre edeceğini duyurdu. Bu entegrasyonun sadece System Center ile kalmayacağı blogumda sizlere makaleleri ile duyurduğum MS Operational Management Suite de entegre edileceği söyleniyor.

BlueStripe’ın satın alınması ve ürün hakkında bilgiler şu an bu şekilde. İlerleyen günlerde hem System Center tarafında hem de OMS tarafında ürünü teknik olarak daha detaylı inceleyeceğim ve sonuçları sizlerle paylaşacağım.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

www.microsoft.com

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap