1. Ana Sayfa
  2. OMS
  3. Operation Management Suite’in (OMS) Log Bileşenleri

Operation Management Suite’in (OMS) Log Bileşenleri


Ruijie Teknoloji Günü

Operation Management Suite’in () Log Bileşenleri. ’ın arka tarafta nasıl Log topladığını inceliyor olursak, resimde görüldüğü üzere Azure içerisinde barındırılan bir bulunur. Bu Repository merkezi olarak belirlenir, Veri kaynakları ile yapılandırılarak ve hesabınıza yeni çözümler eklenerek varolan çözüm kaynaklarından Repository bölümüne aktarılır. Aktarma işlemi de OMS’in Agent’i ile yapılır.

Tüm detayları içeren .PDf formatındaki OMS dokümanını indirmek için buraya tıklayın.


Resim-1

Log Search tarafında ise OMS Repository üzerine toplamış olan Log’ları OMS Dashboard’unda görülür. Aynı zamanda bu Log’ları bir PowerBI ortamına yada bir Excel’e Export edilebilir. Bunları dışında belirlediğimiz Log’ları bir uyarı (Alerts) ile görebiliriz.

OMS Repository Database’in içinde nasıl Log’lar bulunur.

  • Custom Logs
  • Windows Event logs
  • Windows Performance counters
  • Linux Performance counter
  • IIS logs
  • Syslog

 


Resim-2

OMS Portalı üzerinden Settings – Data yollarını takip ederek ilgili log’ları inceleyebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

 

TAGs : oms, , log, log dosyalari, , , , , , , , OMS Repository

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap