1. Anasayfa
 2. Haberler

“BlackBerry Enterprise Server Express” Müjdesi!


0

Yeni BlackBerry Enterprise Sever Express yazılımı, iki ana pazara hitaben ücretsiz olarak sunulacak. Yeni yazılım, BlackBerry® Kurumsal Sunucusunun kurumsal seviyede sağladığı güvenliği arzu eden fakat bu sunucunun sağladığı gelişmiş özelliklere ihtiyaç duymayan KOBI’lere ekonomik avantajlar sunuyor. Ayrıca, her geçen gün BlackBerry akıllı telefon satın alan tüketici sayısı artıyor ve ücretsiz BlackBerry Enterprise Server Express yazılımı, çalışanların kişisel BlackBerry akıllı telefonlarına iş e-postalarını entegre etme taleplerine yönelik olarak şirketlerin BT departmanlarına uygun maliyetli bir çözüm sunuyor.

Kullanıcılarına güvenli, push teknolojisi içeren ve e-postalara, takvime, adres defterine, notlara, görevlere ve diğer uygulamalar ile kurumsal sistemlere kablosuz erişim sağlamak amacıyla, BlackBerry Enterprise Server Express, Microsoft Exchange 2010, 2007 ve 2003 ile Microsoft Windows Small Business Server 2008 ve 2003’ü destekliyor. Daha da önemlisi, yeni sunucu yazılımı BlackBerry Kurumsal Sunucusu içerisinde yer alan sağlam güvenlik mimarisine de sahip.

Research In Motion Başkanı ve Co-CEO’su Mike Lazaridis, BlackBerry platformu için pazar fırsatlarını genişleten yeni bir çözüm sunmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek: “Akıllı telefonların bu kadar yoğun biçimde kullanıldığı bir pazarda, BlackBerry Enterprise Server Express, her ölçekteki şirketler için kurumsal seviye mobil bağlantı sağlıyor. Ayrıca, bu kadar uygun maliyetli bir çözüm sunarak da çıtayı yükseltiyor” şeklinde konuştu.

Microsoft Exchange veya Microsoft Windows Small Business Server’a bağlı BlackBerry Enterprise Server Express ile BlackBerry akıllı telefon kullanıcıları:

– E-postalarını, takvimlerini, adres defterlerini, notlarını kablosuz olarak senkronize edebilecek
– E-posta dosyalarını yönetip, sunucu içerisindeki e-postalar arasında arama yapabilecek
– Toplantıları organize edip, uygunlukları takip edip takvim eklentilerini gönderebilecek
– “Ofis dışında” cevabı ayarlamak
– Document To Go® ile Microsoft Word, Excel ve Powerpoint dosyaları içerisinde değişik yapabilecek
– Şirket ağı içerisinde bulunan dosyalara erişim sağlayabilecek
– Güvenlik duvarının arkasında bulunan sistemlere ulaşmak için mobil uygulamalar kullanabilecek

BT yöneticileri için BlackBerry Enterprise Server Express:

– Microsoft e-posta sunucusu veya kendi sunucusu ile aynı fiziksel veya sanal sunucuda çalışıyor
– Bir akıllı telefonu uzaktan anında silerek temizlemek ve parola sıfırlamak da dahil olmak üzere 35’in üzerinde BT kontrolü ve kuralı sağlıyor
– Web bazlı arayüzü ile uzaktan yöneterek yazılımın kolayca kurulumasını, BlackBerry akıllı telefonun bağlanmasını ve belirlenen kuralların uygulanmasını sağlıyor.

BlackBerry Enterprise Server Express Mart ayından itibaren ücretsiz olarak kullanıma hazır olacak. Daha fazla bilgi için  www.blackberry.com/besexpress adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir