1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Yeni OneDrive For Business’a Sharepoint Klasorleri Nasıl Eşitlenir – Bölüm 2

Yeni OneDrive For Business’a Sharepoint Klasorleri Nasıl Eşitlenir – Bölüm 2


Ruijie Teknoloji Günü

Yeni For Business’a Sharepoint Klasorleri Nasıl Eşitlenir – Bölüm 2. Microsoft tarafından uzun zamandan beri beklediğimiz yenilikleri duyuruldu. Bu yeniliklerin en ilgili çekeni ise ‘a SharePoint Kitaplığı eşitleme özelliği idi. Yaklaşık 3-4 aydır kullanmakta olduğumuz Onedrive client tool’u ile birlikte eski problemler giderilmiş ve stabil bir şekilde eşitleme sağlamaktadır.

Onedrive For Business’a Sharepoint kitaplıkları ve klasörleri eşitlemek için,

  1. Yeni Onedrive Client Tool buradan indirilir.
  2. SharePoint belge kitaplığı eşitlemeyi etkinleştirmek için TeamSiteSyncPreview.reg çalıştırılır.
  3. Eşitleme tool’unu yeniden başlatıldıktan sonra klasörler eşitlenir.

Sonrasında Office 365 portali üzerinden Sharepoint uygulamasına tıklıyoruz.


Resim-1

Ardından eşitleme yapacağımız Ekip Sitesi içerisinden Eşitle linkine tıklıyoruz.


Resim-2

Eşitlemek istediğiniz klasörleri seçip Eşitlemeyi Başlat’ ı tıklıyoruz.


Resim-3

Onedrive For Business simgesi Windows Gezgini‘nin sol bölmesine otomatik olarak eklenir.


Resim-4

Tüm eşitlenen klasörleri Hesap‘lar bölümünden görebilirsiniz. Bu kısımda ise istediğiniz klasörleri ekleyip, kaldırabilirsiniz. Bir site eşitlemesini durdurmak isterseniz site yanındaki Eşitlemeyi Durdur ‘a tıklayabilirsiniz. (Dosyaların kopyalarını bilgisayarınızda kalır. İsterseniz, bunları silebilirsiniz.)

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

 

TAGs : onedrive, onedrive for business, microsoft, onedrive client, , , , , portal, , onedrive indir, , onedrive nedir, , onedrive kac gb, onedrive sharepoint, , , onedrive sharepoint dosyalari, onedrive sharpeoint

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap