1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yeni Tasarlanan Font Mürekkepten Tasarruf Sağlıyor


0

Hollandalı şirket Ecofont, baskı faaliyetlerinin yol açtığı çevre harcamalarını azaltmak için ilginç bir yöntem öneriyor.

Şirketin geliştirdiği yeni fontta harflerin içinde boşluklar bırakılıyor. Bu sayede mürekkep kullanımında yüzde 15 tasarruf sağlanıyor. Pazarlama ve iletişim şirketi Spranq tarafından tasarlanan font hakkında şirket: “Harflerin okunurluğunu kaybetmemesi için ebat ve şekilleriyle oynamadık” diyor.

Ecofont kurucularından Gerjon Zomer, şirketin uygulama sayesinde adının çok daha fazla duyulmaya başladığını, sitede ziyaretçi trafiğinin yoğunlaştığını belirtiyor. Çoğunlukla ABD’den ziyaretçi aldıklarını belirten Zomer,  geliştiricileri Ecofontu ücretsiz açık kaynaklı bir model altında geliştirmeyi teklif ediyor. Ecofont’un Arapça ve İbranice modelleri gelişim aşamasında. Fontları ücretsiz olarak indirmek için http://www.ecofont.eu/downloads_en.html sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz