1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Vmware’den Hyper-V’ye Aktarım. Microsoft Virtual Machine Converter (MVMC) Nedir?

Vmware’den Hyper-V’ye Aktarım. Microsoft Virtual Machine Converter (MVMC) Nedir?


Microsoft yazılımı ile 4.1 ve 5.0 ortamlarından Windows Server 2008 R2 Sp1 ortamına aktarım yapmak artık çok kolay, sanaldan sanala aktarım için SCVMM bağımlılığını ortadan kaldıran bu araç ile sırası ile;

Düşük risk ile hızlı bir şekilde Hyper-V ortamına geçiş yapabilirsiniz.

GUI (görsel ara yüz desteği) ile birkaç adımda güvenli bir şekilde sanal makine aktarımını tamamlayabilirsiniz.

Vmware sanal makinelerinin tüm konfigürasyon bilgilerini ve sanal disklerini aktarabilir aynı zamanda Vmware tools yazılımını kaldırıp Hyper-V Integration Servislerini devreye alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 10 yılı yakın bir süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık, Microsoft Türkiye'de Server and Tools ekibinde İş Ortakları Teknoloji Danışmanı, Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman gibi görevlerde bulunmuştur. Netaş Telekomunikasyon AŞ bünyesinde Kurumsal Uygulama Çözümleri uzmanı olarak çalışmaktadır. Son dönemin yükselen trendlerinden bulut teknolojileri ile ilgilenmekte, sanallaştırma ve system center projelerinin planlamasında görev almaktadır. Azure ile çok farklı projelere imza atmakta ve farklı sektörler için bulut çözümleri üretilmesine katkı sağlamaktadır. MVP: Hyper-V (2012-2013- 2014 ) MCSE: Private Cloud vExpert : (2011) Hp AIS, ASE gibi sertifikalara sahiptir.

Yorum Yap