1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Yazılımcılar İçin Windows Azure ve Cloud Computing Uygulamaları Eğitim Seti – Blob Storage Nedir? – Bölüm 8

Yazılımcılar İçin Windows Azure ve Cloud Computing Uygulamaları Eğitim Seti – Blob Storage Nedir? – Bölüm 8


Ruijie Teknoloji Günü

İhtiyaçlar her gün değişiyor. 2000li yılların başında 1.44mb disketler ile dosya taşıdığımız günler den 64GB USB belleklere kadar uzanan hızlı teknoloji serüveni yaşadık. Günümüzde cebimizde çok küçük bir nesne ile dünyaları taşı hale geldik. İnsanoğlun ise her zaman olduğu gibi daha fazlasını istemeye devam ediyor.

Günümüzde iş ve özel hayatlarımızda kişisel ya da iş verileri sürekli artmaya devam ediyor. İş alanların ve sosyal ortamlara oluşturduğumuz veriler, Big Data düşüncesini oluşturmaktadır. Artan veri miktarlarına ekonomik, güvenli ve yüksek optimizasyon değerleri ile depolama yapabilmek amacı ile Cloud Computing altyapısı altında birçok teknoloji ve konseptler oluşturulmuştur.

Cloud Computing, birçok şirket tarafında yorumlanarak, farklı altyapıların kurulumları gerçekleştirdiği gibi Microsoft, Windows Platform ürünü ile de yeni teknoloji ve iş konseptlerin sunulmuştur. Microsoft, Platform ile uygulama ve altyapı hizmetlerinin yanında veri depolama ve işleme konusunda birçok çözüm sunmaktadır. Windows Azure Platform ile sunulan depolama çözümlerinde başında ise, Windows Azure Storage gelmektedir.

Yazılımcılar İçin Windows Azure ve Cloud Computing Uygulamaları Eğitim Seti – Bölüm 8 from MSHOWTO on Vimeo.

Gerçekleştirilen anlatımın örneklendirilebilmesi amacı ile “WindowsAzure.FunnyApp” uygulaması geliştirilmiştir. Söz konusu uygulama ile ilgili olarak, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak, uygulama kaynak kodlarını edinebilirsiniz.

Github / https://github.com/ibrahimatay/WindowsAzure.FunnyApp

Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları yayın serisinin sekizinci bölümünde Windows Azure Storage‘un parçalarından biri olan Blob Storage hakkında bilgiler verilmiştir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

İbrahim ATAY, 2006 yılında itibari ile profesyonel olarak uygulama geliştirmeye başlamıştır. 2007 yılında C# ve. Net ile tanışarak çeşitli uygulamalar geliştirmiştir. Şuanda Bilge Adam Bilişim Hizmetleri şirketinde yazılım ve veritabanı danışmanı olarak çalışmaktadır. Kişi ile ilgili daha detaylı bilgi için blog (http://www.ibrahimatay.org) adresini inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap