İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. Word 2013 Yeni Bir Eklenti – Daha Kolay Diyagramlar, Organizasyon Şemaları İçin Ücretsiz Lucidchart

Word 2013 Yeni Bir Eklenti – Daha Kolay Diyagramlar, Organizasyon Şemaları İçin Ücretsiz Lucidchart


Ruijie Teknoloji Günü

Microsoft Office 2013 ile değişmeye başlayan uygulama mantığı her geçen gün Office Markete de yeni uygulamaların eklenmesini sağlıyor. Bu yeni uygulamalardan biri de akış ve Organizasyon şeması, harita, gibi nesnelerin kolayca Word üzerinde yaratılmasına olanak tanıyan Lucidchart.

Tabi ki ilk olarak Lucidchart uygulamasını indirerek işe başlayalım. Bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Uygulamanın oturum açtıktan sonra Word uygulamamızda gözükmesi için marketten onay vermeniz gerekiyor.


Resim-1

Continue diyerek ilerledikten sonra sayfa bizi uygulamayı Word’e nasıl ekleyeceğimizi anlatan yönergelere taşıyacak.


Resim-2

Word uygulamamızda Insert (ekle) sekmemize geçip My Apps seçeneğine tıklıyoruz. Apss for Office penceresinden Lucidchart ı seçebiliriz.


Resim-3


Resim-4

Sağ taraftaki bölmede uygulamanın yüklendiğini ancak açılması için kayıt olmak gerektiğini görüyoruz.


Resim-5

Kayıt olduktan sonra artık uygulamamız kullanıma hazır. Create New Diagram diyerek yeni bir çizim başlatabiliriz. Çizimi tamamladıktan sonra tekrar sağ taraftaki bölmeye gelerek Insert seçeneği ile yazımıza ekleyebiliyoruz.


Resim-6

Bu uygulama sayesinde pek çok çizim ve diyagramı kolayca oluşturarak Word uygulamasına ekleyebiliriz. Uygulama ve market mantığının ilerlemesi ile bu tip pek çok uygulamanın daha hayatımıza Office üzerinden gireceği ve işlerimizi daha kolaylaştıracağı söylenebilir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ahmet Uygur , Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur.Sektöre üniversite yıllarında Microsoft Office eğitmenliği ile başlayan Ahmet, pek çok kurumsal firmaya eğitim vermiş , danışmanlık yapmıştır.2010 yılından itibaren Microsoft Türkiye'de Micorosft Office ürünleri üzerine teknoloji danışmanlığı yapmaya başlayan Ahmet ,2011 yılı başında Microsoft tarafından MVP unvanını almaya hak kazanmıştır.

Yorum Yap