0

Güzel belgeler yaratın ve okumaktan keyif alın

Ekranınızda okuma keyfini yaşayabilmeniz için yeni Word size yepyeni, yalın bir görünüm sunuyor. Elbette şık belgeler oluşturmanız ve başkalarıyla birlikte çalışmanız için gereken profesyonel araçlarda yerlerinde duruyor. Paylaşılan bir belgedeki en son değişiklikerden ve belgedeki yorumlardan kolayca haberdar olun. Daima doğru sürümü kullandığınızdan emin olmak için belgeleriniz çevrimiçi kaydedin ve depolyın. Yeni, dikkat çekici şablonlar ve araçların yanı sıra çevrimiçi video ve fotoğraf desteğiyle belgelerinize tarz katın. Güzelleştirin. Birlikte çalışın. Ve okumaktan keyif alın.

Keyif alın

Yeni ekranda okuma modu ile Word belgelerinin içine girin. Hem harika görünüyor hemde okuma deneyiminizi arttırmanız gereken doğru araçları emrinize sunuyor.


Okuma modu

Ekrana tam oturacak şekilde otomatik olarak sutunlara ayrılan metinleri kolayca ve zevkle okuyun. Dikkat dağıtıcı öğeleri kaldırdık. Karşınızda okumanıza değer katacak araçlar olacak.

Nesneye yakınlaştır

Belgenizdeki tabloların, grafiklerin ve resimlerin ekranı doldurmak için yakınlaştırma isterseniz parmağınızla dokunmanız veya farenizde tıklamanız yeterli. Odaklanın, istediğiniz bilgiyi alın ve uzaklaştırıp okumaya devam etmek için tekrar dokunun.

Okumaya devam et

Word, bir belgedeki son konumunuzu otomatik olarak işaretler. Okumaya ara verdikten sonra belgeyi tekrar açtığınızda, SkyDrive hesabınıda oturum açtıysanız, farklı bir PC’de veya tablette bile tam kaldığınız yerden okumaya devam edebilirsiniz.

Belge içinde video

İnternet bağlantınız varsa, çevrimiçi videoları belgenizden ayrılmadan, Word’ün içinden izleyebilir, böylece içeriğe odaklanmaya devam edersiniz.

Genişlet ve daralt

Belgenizin bölümlerini tek bir dokunuş veya tıklamaya daraltma ve genişletme seçeneği artık elinizde. İşinizin bittiği paragrafları daraltarak veya daha fazlasını keşfetmek için genişleterek okuma deneyiminizi kolayca yönetin.

Gezinti bölmesi

Belgenizde neresinde olduğunuzu bir bakışta öğrenin. Gezinti bölmesini kullanarak içeriği görebilir, belgede arama yapabilir ve konumunuzu takip edebilirsiniz.

Birlikte çalışın

Geliştirilmiş gözden geçirme ve çevrimiçi sunum araçlarını kullanarak başkalarıyla kolayca belge paylaşın ve birlikte çalışın.

Basitleştirilmiş paylaşım

Çevrimiçi olduğunuzda ve Microsoft Hesabınıza veya kurum veya okul kimliğinize oturum açtığınızda, belgelerini varsayılan olarak buluta kaydedilir. Yalnızca bir bağlantı gönderek belge paylaşabilir ve birlikte çalışabilirsiniz.

Yanıt yorumu

İlgili metnin hemen yanında tartışma başlatın ve yorumları kolayca izleyin. Kimin kime ve ne zaman yanıt verdiğini görebilir, böylece en anlamları olacakları yerde işe yarar tartışmalar yapabilirsiniz.

Çevrimiçi sunum

Çevrimiçi olduğunuzda, ekranınızda belgeyi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Diğerlerinde Word’ün yüklü olması gerekmez. Onlara gönderdiğiniz bağlatıyı tarayıcılarında açtıklarında, siz kendi ekranınızdaki belgeyi kaydırdıkça onlarda izleyebilirler.

Basit işaretleme

İşaretlenmiş belgelerin temiz sürümlerini, değişiklikleri ve yorumları gösteren minik ipuçlarıyla görün. Tek tıklamayla tüm değişiklikleri görebilir, ardından kolay okuma ve kolay izleme için tekrar gizleyebilirsiniz.

Güzelleştirin

Çevrimiçi fotoğraf ve videolarla belgenize canlılık katın.

PDF

PDF’lerdeki içerikleri kolayca kullanarak harika görünmelerini sağlayın. Wprd artık PDF’leri açıyor ve paragraf, liste ve tablo gibi içerin tanıdık Word belgeleri gibi davranmalarını sağlıyor.

Hızlanma klavuzları

Yeni hzılanma kılavuzları; şık ve profesyonel bir görünüm için tablolar, fotoğraları ve diyagramları metninizle hizalamanızı kolaylaştırın. Kılavuzlar siz onlara ihtiyaç duyduğunuzda belirir, işiniz bittiğinde de kaybolurlar.

Canlı düzen

Fotoğrafları, videoları ve şekilleri belgenizin içinde srükledikçe metnin içinde nasıl da hareket ettiklerini izleyin. Fare düğmesini bıraktığınızda, nesneniz ve etrafındaki metin son konumunu zaten almış olacak; sonucu tahmin etmenize gerek yok.


Başlangıç

Yeni başlangıç deneyiminin sunduğu yepyeni, şık şablonlarsize ilham verirken, son görüntülediğiniz belgelerin listesi de kaldığınız yere vakit kaybetmeden dönmenizi sağlıyor.

Tasarım sekmesi

Yeni Tasarım sekmesi, tüm tasarım değişikliklerinizi tek bir yerden yapmanıza yardımdımcı olarak size zaman kazandırıyor.

Bu konuyla ilgili sorularınızı  alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

İstanbul, Bakırköy doğumludur. Arena Bilgisayar bünyesinde Microsoft Office 365 Senior Sales Engineer olarak çalışmaktadır. Tüm Türkiye’deki Microsoft iş ortaklarına teknik destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bunun yanı sıra çeşitli Microsoft etkinliklerine konuşmacı ve eğitmen olarak katılmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir