İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Windows 10
  3. Windows 10 Mart 2021 Güncellemesi

Windows 10 Mart 2021 Güncellemesi

Windows-10-guncellemeler
JFORCE - Dell Technologies İşbirliği Başlıyor!

Microsoft geçen hafta sonu yayınladığı Mart KB500802 güvenlik güncellemesi ile Windows 10 işletim sistemlerinde mavi ekran hatasına neden oluyor. Yaşanan sorunun kaynağı, bazı yazıcıların Driver eklentileri ile uyum sağlamadığını bu nedenle mavi ekran hatasına dönüştüğü teknoloji firması Microsoft tarafından da teyit edildi.

Resim-1

Mart ayı güncellemesi bu hata nedeniyle genel güncellemeden geri çekildi. Windows 10 işletim sistemine sahip kullanıcı iseniz manuel olarak bu güncelleme paketinin nasıl kaldıracağınızı basit bir şekilde sizlere anlatacağım.

Güncellemeyi Nasıl Kaldırabilirim?

Başlat menüsünde ayarlar alanına geliyoruz.

Resim-2

Güncelleştirme ve Güvenlik menüsünü açıyoruz.

Resim-3

İşaretlemiş olduğum görselde “Güncelleştirme geçmişini görüntüle” sekmesine geliyoruz.

Resim-4

En üst kısımda bulunan Güncelleştirmeleri kaldır butonuna tıklıyoruz ve açılan pencerede KB500802 numaralı güncellemeyi bulup Kaldır butonuna tıklayıp güncellemeyi silebiliriz.

Bu arada hatırlatmakta fayda var, Microsoft güncellemeyi çoktan geri çekti, ancak doğru düzeltmeyle yeniden ne zaman sunulacağı hala belirsiz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs:Windows 10 güncelleme, Windows 10 ,

JFORCE - Dell Technologies İşbirliği Başlıyor!
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eğitim hayatım boyunca aldığım bilgilerle beraber bilgisayar sektörüne adım atmış bulunmaktayım. Küçük yaştan beri bilgisayar dünyasına olan ilgim beni buralara kadar getirdi ve hala üzerine eklemeye devam ediyorum. Aldığım sertifikalarla beraber kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Evrim Yazılım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş’ de Yazılım Destek Uzmanı olarak görev almaktayım.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. omerduran_avatar
    1 ay önce

    10 dk sonra ekran kapanınca bene diyorum neden reset atıyor diye tamda o gün ekran kartının driver yazılımını güncellemiştim.Demekki bundanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir