İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Windows 10

Windows 10 Mart 2021 Güncellemesi

Windows 10 Mart 2021 Güncellemesi
+ - 1

Microsoft geçen hafta sonu yayınladığı Mart KB500802 güvenlik güncellemesi ile Windows 10 işletim sistemlerinde mavi ekran hatasına neden oluyor. Yaşanan sorunun kaynağı, bazı yazıcıların Driver eklentileri ile uyum sağlamadığını bu nedenle mavi ekran hatasına dönüştüğü teknoloji firması Microsoft tarafından da teyit edildi.

Resim-1

Mart ayı güncellemesi bu hata nedeniyle genel güncellemeden geri çekildi. Windows 10 işletim sistemine sahip kullanıcı iseniz manuel olarak bu güncelleme paketinin nasıl kaldıracağınızı basit bir şekilde sizlere anlatacağım.

Güncellemeyi Nasıl Kaldırabilirim?

Başlat menüsünde ayarlar alanına geliyoruz.

Resim-2

Güncelleştirme ve Güvenlik menüsünü açıyoruz.

Resim-3

İşaretlemiş olduğum görselde “Güncelleştirme geçmişini görüntüle” sekmesine geliyoruz.

Resim-4

En üst kısımda bulunan Güncelleştirmeleri kaldır butonuna tıklıyoruz ve açılan pencerede KB500802 numaralı güncellemeyi bulup Kaldır butonuna tıklayıp güncellemeyi silebiliriz.

Bu arada tekrar hatırlatmakta fayda var, Microsoft güncellemeyi çoktan geri çekti, ancak doğru düzeltmeyle yeniden ne zaman sunulacağı hala belirsiz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs:Windows 10 güncelleme, Windows 10 update, Windows 10 mavi ekran çözümü

Yazar Hakkında

Sistem destek elemanı olarak farklı firmalarda görevler aldım. Uzmanlık alanlarım Active Directory, IIS, Virtulization, RDS ve Firewall ön plana çıkmaktadır. Şuan da Simplix Teknoloji Hizmetleri şirketinde Bulut ve Güvenlik Uzmanı olarak görev almaktayım. Kendimi bulut çözümleri, güvenlik sistemleri ve yedekleme sistemleri üzerine geliştirmekteyim.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 sene önce

    10 dk sonra ekran kapanınca bene diyorum neden reset atıyor diye tamda o gün ekran kartının driver yazılımını güncellemiştim.Demekki bundanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.