1. Ana Sayfa
  2. Windows 7

Windows XP Üzerinde Otomatik Oturum Açılması Nasıl Etkinleştirilir?


0

Windows XP üzerinde oturum açma türünü otomatik olarak değiştirmek ve kullanıcı adı ve parola girmemek için;

Başlat(Start) > Çalıştır(Run) menüsüne control userpasswords2 komutunu yazın ve Tamam butonuna basın. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Burada User must enter a username and password to log on this computer(Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı adı ve parola girmelidir) kutusunun işaretini kaldırın ve Apply(Uygula) butonuna basın.

Şekil-1

Uygula butonuna bastıktan sonra karşınıza gelen Otomatik oturum aç ekranına oturum açmasını istediğiniz kullanıcı adını ve parolasını yazın. Parola kullanmıyorsanız boş bırakabilirsiniz. Tamam butonuna basıp ilk menüden çıkabilirsiniz. Yeniden başlattığınızda sisteminiz kullanıcı adı ve parola sormayacaktır.

Şekil-2

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

1979 İstabul doğumludur. İşletme lisans eğitiminden sonra Yaşar Factoring’de sistem uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. IT sektöründe birçok farklı firmada (Bilge Adam, Microsoft, Netaş, Sentim, Aktifbank, Vodafone, Datamarket vb…) çalışmıştır. Kendisi halen Kuralkan Bilişim’de Microsoft ekibinin yöneticiliğini yapmaktadır. Ayrıca Microsoft MVP unvanına sahiptir.

Yorum Yaz