İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Windows 8
  3. Windows ve Pil Tüketimi

Windows ve Pil Tüketimi


Windows işletim sisteminizin detaylı enerji tüketimi ve pilinizin kullanımını görmek için birçok Benchmark aracını kullanabilirsiniz. Bu bilgiyi almanın diğer bir yolu ise Windows da hali hazırda gelen “powercfg” komutu. Bu komut ile Windows’unuzun detaylı güç tüketimini KWH cinsinden detaylı şarj ve kullanım sürelerine kadar kullanabilirsiniz.

Bu bilgileri powercfg komutu ile detaylı bir şekilde html çıktısı olarak da alabilirsiniz.

Bu bilgileri html raporu olarak almanız için gerekli olan komut aşağıdaki gibidir.

powercfg /batteryreport /output “D:\battery_report.html

Komutun çıktılarına bakacak olursak.


Resim-1


Resim-2


Resim-3


Resim-4


Resim-5


Resim-6

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap