1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Windows Phone 7 Bu Sefer Hızlı!


0

Windows Phone 7, hem Android’i, hem de iOS’u geride bıraktı! Peki ama hangi konuda?

Akıllı cep telefonları piyasasına son eklenen ürün olan Windows Phone 7’nin ardından, rekabet ortamı iyice kızışmaya başladı. Öyle görülüyor ki WP7 bu yarışta büyük bir ilerleme kaydetti. Uygulama mağzalarını birinci elden araştıran “Distimo” isimli firma, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada WP7 uygulama mağazasının en hızlı büyüme payına sahip olduğunu açıkladı.

WP7 yüzde 30’luk bir büyüme kaydederken, hemen ardından gelen Android yüzde 18’lik bir paya sahip. İşin ilginç yanıysa bütün bu denklemler arasında Apple’ın gözlerden uzakta olması: Sadece yüzde birlik bir büyüme…

Tabi bu rakamlar, Windows mağazasının AppStore ya da Android Market’i geçtiği anlamına gelmiyor. AppStore yıllardır varlığını sürdürüyor ve büyüme hızının yavaş olması da kaçınılmza. Aynı durum Android Market için de geçerli. Hangisi daha büyük diye sorulsaydı, doğal olarak yarış AppStore ve Android Market arasında olacaktı. Ama konu “büyüme hızı” olduğunda, en yeninin en hızlı büyümesi çok da garip bir durum değil.

Kaynak

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

1991 yılında İstanbul'da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi - Bilgi Yönetimi bölümünde ön lisans programını tamamladıktan sonra Ahmet Yesevi Üniversitesi - Management Information Systems ve Anadolu Üniversitesi - İşletme (AÖF) lisans programlarına devam etmektedir. System and Network, IT Security konuları ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Güvenlik Öğretiyoruz'un kurucularından aynı zamanda Türkiye'nin ilk MMORPG oyunu olan İstanbul Kıyamet Vakti'nde gönüllü olarak Game Master'lık yapmaktadır.

Yorum Yap