İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

MSHOWTO Topluluğu Discord Sunucusu

MSHOWTO Topluluğu Discord Sunucusu
+ - 0

Discord Nedir ?  kullanıcıların birbirleriyle sesli, yazılı ve video görüşmelerine olanak sağlayan bir iletişim platformudur. msHOWTO Üni ekibi olarak genç kesimi ve asıl hedef kitlemiz olan üniversite öğrencilerini msHOWTO Topluluğuyla bir araya getirmek için “msHOWTO” Topluluğu Discord sunucusunu oluşturduk.

msHOWTO Topluluk Discord sunucumuzda;

  • Networking etkinliklerimizle birlikte sektörden ve üniversitelerden çeşitli bağlantılar kazanabileceksiniz.
  • Sunucumuzdaki kişilere özel yapılacak eğitimlere katılıp hem sektörel hem de teknik anlamda kendinizi geliştirebileceksiniz.
  • Clubhouse odasında güncel ve çeşitli konular hakkında sohbet edilirken sizler de konuşmacıları dinleyebilecek, sorular sorabilecek ve konuşmacı olarak odada bulunabileceksiniz.
  • Discord sunucumuza özel yapacağımız TeaTalk, Webcast vb. etkinlikleri buradan takip edebileceksiniz. BootCamp ve Datathon/Hackathon tarzındaki etkinliklerimiz için takım arkadaşları bulabileceksiniz.
  • Discord Sunucularında roller, sunucularda düzeni sağlamak için kullanılır. Sunucu içerisindeki yazılı ve sesli kanalları görmek için sizlerin de rollere sahip olmanız gerekmektedir. Rol sahibi olmak için önce sunucudaki Kendini-tanıt adındaki metin kanalından kendinizi kısaca tanıtmanız beklenmektedir. Daha sonrasında Network’ünüzü genişletmek amacıyla dilerseniz Network kanalında LinkedIn, Github, msHOWTO ve Instagram profil linklerinizi paylaşabilirsiniz. Destek ve yardıma ihtiyacınız olan durumlarda, sunucu içerisindeki Destek rolüne sahip olan kişilere ulaşıp destek veya yardım isteyebilirsiniz.
  • Discord’a özel yapacağımız etkinliklerde yer almak için ve yeni kişilerle tanışmak için sizler de Discord uygulamasına buradan kayıt olabilir ve kaydolduğunuz hesabınızla linkten sunucumuza giriş yapabilirsiniz.

Sunucu linkimize tıkladığınızda karşınıza bu ekran çıkacaktır.

Resim-1 Discord sunucuya katıl ekranı

msHOWTO sunucusuna katıl seçeneği ile sunucumuza giriş yapın.

Resim-2 msHOWTO Discord sunucusu giriş ekranı

Sunucumuzun giriş ekranından, sunucu üyelerinin sizleri tanıması ve sunucu içeriklerimizi tam bir şekilde görebilmeniz için “kendini-tanıt” metin kanalına geçip kendinizi tanıtmanız gerekmektedir. Böylece sunucu içerisinde size rol ataması gerçekleştirilecek ve sunucu içeriklerini tam bir şekilde görebileceksiniz.

Resim-3 Discord Sunucusu metin kanalları

Sol taraftaki sekmelerden sunucu içi duyurularımızı, kurallarımızı ve diğer metin kanallarımıza geçiş yapabilmektesiniz. “Network” metin kanalına geçerek LinkedIn, Github, msHOWTO vb gibi profil linklerinizi paylaşıp bağlantı kazanabilirsiniz. Daha fazla kanal kullanım amacı için “rules” adlı kanal kurallarımızın bulunduğu metin kanalını inceleyebilirsiniz. Bu şekilde sizler de metin kanallarının başlıklarına göre diğer kanalları kullanabilirsiniz.

Resim-4 Discord sunucusu kurallar ekranı

Sesli iletişim kanallarımızı ve Clubhouse kanalımızı kullanmak için: “goygoy” veya “Clubhouse” kanalına tıklayabilirsiniz. Bu şekilde sizler de sesli görüşmelere dahil olabileceksiniz.

Resim-5 “goygoy” kanalına giriş yaptıktan sonraki örnek gösterim

Artık sunucumuzu sizler de keşfedebilir ve sunucumuz içerisindeki çeşitli aktivitelerimize dahil olabilirsiniz. Eğer hala sorularınız varsa “Destek” kategorisindeki metin kanalı içerisinde: “@Destek + Sorununuz, sorunuz veya istekleriniz” şeklinde moderatörlemize ulaşıp onlardan yardım alabilirsiniz.

Resim-6 msHOWTO sunucusu Destek kategorisi

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yazar Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. Kocaeli Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübünde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktayım. Özka Lastik şirketinde "Yazılım Mühendisliği Stajyeri" olarak çalıştım. MSHOWTO ÜNİ Ekibinde görev alıyorum. Teknolojiyi seven ve Teknolojik gelişmeleri sıkı bir şekilde takip eden birisiyim.

Yorum Yap