İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Windows MarketPlace Artık Türkiye’de

Windows MarketPlace Artık Türkiye’de

Uzun zamandır ha geldi ha gelecek diye beklenen Microsoft’un yeni mobil işletim sistemi halen ülkemize gelmezken ’in uygulama geliştiriciler için ülkemize geliyor olması azda olsa bizleri rahatlattı.

Microsoft’un kendi bloğunda daha önce yayınlanan bilgilendirmede bir çok ülkede WP MarketPlace’ i açtığını bildirdiğinde ülkemizi göremeyince biraz sinirlenmiştik. Microsoft’ un son yayınında ise ülkemizinde olduğu bir çok ülkede desteğini açtığını duyurdu.

Bahreyn, Bulgaristan, Çin, Kosta Rika, Hırvatistan, Estonya, İzlanda, Irak, İsrail, Kazakistan, Letonya, Litvanya, Katar, Romanya, Suudi vardır Arabistan, Slovakya, Slovenya, Tayland, Türkiye, BAE, Ukrayna, Venezuela ve Vietnam ile beraber Microsoft 63 ülkede MarketPlace’ ini uygulama geliştiricilere açmış oldu. Bu bize nasıl yarayacak, ilerleyen günlerde Windows MarketPlace’ de yayınlanan Türk menşeyli uygulamalar görebileceğiz.

Bu arada hatırlatmak isterimki ülkemize ilk ’ lu cihazlar haziran ayı gibi ile gelmeye başlayacak.

Windows Phone cihazlar hakkında genel bilgilendirme için geçen senelerde hazırlanmış olan makaleme buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: neowin.net

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)