1. Ana Sayfa
 2. Microsoft Azure
 3. Windows Azure Nedir – 45 Dakikalık Mükemmel Anlatım

Windows Azure Nedir – 45 Dakikalık Mükemmel Anlatım


Ruijie Teknoloji Günü

’u merak ediyorsunuz ama ne olduğunu bilmiyorsanız bu 45 dakikalık webcast kaydında bu ürünün ne olduğunu nasıl ve ne amaçla kullanılabileceğini bulabilirsiniz.

Windows Azure Nedir from MSHowto.org on Vimeo.

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. Merhaba, yazmadan edemeyeceğim. Mükemmel anlatım diyorsunuz ama konuşmacınızın bulut bilişim girişinde gösterdiği resim (devasa eski cihaz) bir bilgisayar değil bir elektrik jeneratörü/santralidir. O slaytlar aslında elektrik enerjisinin geçmiş ve bu gününden yola çıkarak bulut bilişim benzetmesi yapar ama konuşmacınızın onu bir bilgisayar sanması biraz ilginç olmuş :)ilginç olduğu gibi kötü de bir giriş olmuş 🙂 Umarım bu yorumu yayınlayacak kadar öz güven sahibisinizdir. Başarılar.

  • Merhaba,

   Olur böyle vakalar. Azure ile ilgili bilgi sahibi olmuşsunuz sonuçta.

   Öz güven konusu olacak ya da olmayacak bir durum yok ayrıca ortada.

   Emre Aydın

 2. Windows Azure eğitimi yukarıdaki video’da 45. dakikadan sonra başlamaktadır. Kullanımı ile ilgili bir video olsa daha güzel olurdu. konu hakkında hiç bilginiz yoksa izleyin varsa sıkılırsınız. emeğinize sağlık.