İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil Yazılım
  3. Windows 8 ve Windows Phone’a Uygulama Geliştirmenin Kolaylığı

Windows 8 ve Windows Phone’a Uygulama Geliştirmenin Kolaylığı

Microsoft’un en çok beğendiğim tarafı uygulama geliştirmek isteyenlere ve öğrencilere verdiği inanılmaz derecede yararlı kaynaklar. Üniversitelerde, çoğu üniversite # dersi vermiyor, bu yüzden Windows’a uygulama geliştirmek isteyenler öncelikle bu dili bir şekilde öğrenmesi gerekiyor. Ben de Windows’a uygulama geliştirmek için okuldan bağımsız # öğrenenlerden birisiyim. Peki, nasıl öğrendim kaynakları nereden buldum? Hepsinin cevabını yazının sonunda öğrenmiş olacaksınız.

;

Microsoft’un öğrencilerin yazılım geliştirme süreçlerinde ihtiyaç duyduğu Microsoft yazılımlarını ücretsiz edinebildikleri bir platform. Buradan birçok Microsoft yazılımını indirip ücretsiz kullanabilirsiniz. Biz yazılımcılar için özellikle Visual Studio 2013 benim Dreamspark’ta ki favorim 🙂

Windows’a uygulama geliştirmek için olmazsa olmazımız başımızın tacı, Visual Studio’muzu buradan indirebilirsiniz.


Resim-1

Microsoft Türkiye’nin son dönemlerde en çok önem verdiği bir platform olan Açık Akademi’de sıfırdan başlayıp ileri dereceye kadar Microsoft ürünlerini öğrenmek isteyenler kolay bir şekilde temeli alıp ilerleyebiliyor. Ayrıca sanal sınıflarda da MVP’lerden ders alabiliyorsunuz, gayet eğlenceli geçiyor 🙂 Açık Akademi’nin sevdiğim özelliklerinden biri de arayüzünün çok kullanışlı olması. Yani siteye girdiğiniz zaman ne yapmanız gerektiğini hemen anlayabiliyorsunuz. Yapılan yarışmalarda da hediyeler kazanabilirsiniz.

http://www.acikakademi.com/

Buradan hangi alana yönelmek istiyorsanız o alanın içeriğini öğrenip uygulamanızı yazmaya başlayabilirsiniz. 🙂


Resim-2

Microsoft

Microsoft Virtual Academy İngilizcesi olanlar için harika bir kaynak. Aslında Açık Akademinin global şekli de diyebiliriz. Fakat Virtual Academy ‘de (bana göre) anlatım çok daha açık ve ilerlemek daha kolay, çünkü her şey kodlar üzerinden anlatılıyor. İçerik olarak C#’tan HTML5′e Virtualization’dan Server Infrastructure’a kadar birçok konuda anlatım mevcut. Kurslar bölümünden istediğiniz kursun derslerini almaya başlayabilirsiniz, hem de ücretsiz. Virtual Academy’ de favorim C# kurslarını anlatan Bob Tabor, kendisi C# MVP’si ve kendisine has güzel bir anlatım şekli var. Bakmanızı tavsiye ederim.

http://www.microsoftvirtualacademy.com


Resim-3


Resim-4

+13 KURS DAHA GÖRÜNTÜLE’ ye tıkladığınızda ileri düzey ve 8 kurslarını ve diğer kursları da göreceksiniz.

Windows 8 ve Windows Phone’a uygulama geliştirirken size SDK’lar lazım olacak.

:
http://msdn.microsoft.com/tr-tr/windows/desktop/hh852363.aspx

:
http://developer.windowsphone.com/en-us/downloadsdk

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Tagged: açık akademi, c, C# dersleri, dreamspark, uygulama geliştirme, virtual academy, windows 8, windows 8 sdk, windows phone, , windows phone sdk, windows store uygulama yüklemek, windows uygulama geliştirme

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Maltepe Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim. Okul dışında Microsoft teknolojilerine ilgimden dolayı kendimi bu alanda geliştiriyorum. İlgi alanım Windows Phone ve Windows 8 başta olmak üzere Microsoft teknolojileri.

Yorum Yap