İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil Yazılım
  3. XAP File Nedir?

XAP File Nedir?


Ruijie Teknoloji Günü

, işletim sistemine uygulama yüklemek için kullanılan bir dosya formatıdır, aynı zamanda Silverlight uygulamalarının dosya formatıdır. Eğer bir geliştiricisiyseniz uygulamanızı markete gönderirken xap dosyanızı yüklemeniz söylenir. Bu xap dosyasının içinde ise uygulamanıza ait AppManifest.xaml dosyası, dll’ler ve kullandığınız medyaların bulunduğu Assets klasörü bulunur.

XAP dosyası nasıl açılır?

XAP dosyasını açmak için dosyaya sağ tıklayıp > yeniden adlandır > .xap yerine .zip yazarak WinRar ile açıp içeriğini kolayca görebilirsiniz.


Resim-1


Resim-2


Resim-3

Uygulamayı Elle Yükleme

Windows Store’da herhangi bir uygulamaya girdiğiniz zaman alt kısımda “İstediğiniz zaman indirin ve yükleyin ” yazısını göreceksiniz. Bu linke tıkladığınız zaman .xap uzantılı bir dosya inecek. Bunu telefonunuza yüklemek için SD Card’ınız olması gerekiyor.  Kartınızı bilgisayara taktıktan sonra içine bu indirdiğiniz .xap uzantılı dosyayı attığınız zaman, kartı telefona taktıktan sonra Store > Card  kısmına girip indirdiğiniz uygulamayı kolaylıkla yükleyebileceksiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Maltepe Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim. Okul dışında Microsoft teknolojilerine ilgimden dolayı kendimi bu alanda geliştiriyorum. İlgi alanım Windows Phone ve Windows 8 başta olmak üzere Microsoft teknolojileri.

Yorum Yap

Yorumlar (2)