İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Windows 7’ye Yükseltme Kuralları Açıklandı

Windows 7’ye Yükseltme Kuralları Açıklandı


VidyoConnect

Microsoft22 Ekim itibariyle raflardaki yerini alacak olan MS’in yeni işletim sistemi ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor MS bünyesinde çalışan bir yetkilinin, konuyla ilgili kendisine yollanan bir e-postaya verdiği yanıtta öne çıkan alt başlıklar şunlar: Aktive edilmiş bir Windows 7 Aday Sürümü kullanan tüketicilerin, yükseltme diskini kullanmadan evvel, eski bir Win sürümünü yüklemelerine gerek olmayacak. Bununla beraber, varolan program ve verileri olduğu gibi bırakan bir güncelleme yüklemesi yerine ‘custom installation’ denilen yöntem kullanılacak. Bu yöntemin diğerinden farkı ise, temiz bir yükleme olacak olmakla beraber, varolan işletim sistemi dosyalarının, programların, verilerin vs. WINDOWS.OLD isimli bir klasör oluşturulup oradaki yerlerini alacak olmaları. Ve maalesef bu yükleme ertesinde verilere ulaşsak da, programları çalıştırmak için onları yeniden yüklememiz gerekecek.

Windows 7′nin nihai sürümünü, satın aldığımız bu yükseltme diski aracılığıyla yeniden yüklemek istediğimizde ise öncelikle XP ya da Vista kopyasını yükleyip aktive etmemiz gerekecek. Bunun Vista prosedüründen farkı ise, Vista üzerinde eski bir OS’yi yükleyip aktivasyonu atlamamıza izin verilirken, bu sefer yükseltme diskinden Win7’yi yüklerken aktivasyonu atlama gibi bir şansımızın olmayacak olması.

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap