1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Windows 7’nin Hızına Yetişen Yok!


0

Microsoft pazarlama direktörü kendinden oldukça emin konuştu “Windows 7 tarihin açık ara en hızlı satılan işletim sistemi oldu!”

Kesin satış rakamlarını açıklamıyor ama 2008 ve 2009 rakamlarını kıyaslayarak konuşuyor. PC satışlarının yüzde 50 üzerinde artışını örnek gösteriyor. Net Applications’a göre Windows 7’nin piyasadaki payı yüzde 5.71 civarında ve hızla artıyor.

Peki bu şaşırtıcı mı? Geçen yıl ile bu yılın satışları arasında Windows 7’nin büyük bir etken olduğu doğru ama iş bununla kalmıyor. PC donanım üreticileri de krizin etkisiyle çok ekonomik ve çok dengeli bilgisayarlar sunuyor. Tüketiciler de uzun süredir erteledikleri alımları gerçekleştiriyor. Aslında bu da Windows 7 için büyük bir avantaj oluyor, XP kullanıcılarının sayısı yeni alımlardan daha çok etkileniyor, Vista’dan daha hızlı azalıyor.

Kaynak: chip.com.tr

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz