1. Anasayfa
 2. Haberler

Yazılımcılar Kendileriyle Yarışacak!


0

Türk yazılım şirketi Codart’ın geliştirdiği Microsoft Visual Studio üzerinde çalışan ücretsiz eklenti dev efor, yazılımcının verimliliğini arttırmayı temel hedef olarak belirliyor. Bir çok yazılım yöneticisinin ihtiyacı olan, yazılım geliştirme sürecini değerlendirmek ve gelişimi takip etmek amacıyla üretilen dev efor, farklı açılardan yazılım sürecini izliyor, denetliyor ve üzerinde çalışılan yazılım projesi ile ilgili olarak proje paydaşlarına çalışma yoğunluğu ve verimi konusunda istatistikler sunacak.Yazılım geliştirmenin, günümüzde yoğun bir raporlama ve izlenebilirlik gerektirdiğinin altını çizen Microsoft Yazılım Araçları Yöneticisi Tufan Erdinç, dev \ efor’un özellikle yazılımcının verimliliğini arttırmayı en temel hedef edinen Visual Studio araç setiyle entegrasyonu ve bu sayede geniş bir yazılımcı kitlesine de ulaşabileceğini ifade etti.

Codart‘ın geliştirdiği ve Microsoft Visual Studio 2005 ve 2008 sürümleriyle uyumlu olarak çalışan ücretsiz eklenti seti, www.devefor.com adresinden elde edilebilir.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir