1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft’un Yeni Ürünleri Bilgisayar Kullanma Alışkanlıklarımızı Değiştirecek


0

Windows 7, Internet Explorer 8, Microsoft Azure ve OSLO platformları, hepsi bilgisayar kullanma alışkanlıklarımızı değiştirmek için geliyor.

Los Angeles – 26 Ekim’de ABD’nin en gözde şehirlerinden birisi olan Los Angeles’ta, dünyanın dört bir yanından gelen Microsoft geliştiricileri uzun süredir merakla bekledikleri yenilikleri duymak için biraraya geldi. Microsoft PDC 2008 (Professional Developer Conference – Profesyonel Geliştiriciler Konferansı) gerçekten de hem Microsoft, hem de Microsoft platfromunda çözüm üreten geliştiriciler için heyecan verici bir etkinlik olarak geçiyor.Konferansta özellikle öne çıkan ve büyük bir ilgiyle dinlenen konuların başındaysa Windows işletim sisteminin bir sonraki versiyonu Windows 7, Internet Explorer 8, ‘cloud computing’ platformu Microsoft Azure ve yeni yazılım geliştirme platformu OSLO yer aldı.OSLO Microsoft’un  yeni yazılım geliştirme platfromu. Bir süredir kullanılmaya başlanmış olan model tabanlı yeni platform geliştiricilere daha hızlı, güvenli ve grafik arayüzü yetenekli bir geliştirme ortamı sunmayı vaad ediyor.Henüz kullanmaya başladığımız Internet Explorer 8’in anlatıldığı oturumlar da PDC’nin yoğun ilgiyle izlenenleri arasındaydı. IE 8 yeni arayüzü ve özellikle CSS,  XML,  XAML gibi standartlarla yakaladığı daha yüksek uyumla dikkat çekiyor.Önümüzdeki dönemde sıklıkla konuşmaya başlayacağımız önemli bir yenilikse Microsoftr Azure programı oldu. Web tabanlı bilgi işlem altyapısı esasına dayanan Azure platfomu, bilgisayar kullanımından lisanslamaya, ortak çalışma ortamları yaratmaktan iş yapma alışkanlıklarımıza birçok şeyi değiştirecek. ‘Cloud computing’in yaygın hale gelmesinde önemli bir rol oynayacak olan Azure platformu bilgisayarlar, mobil cihazlar ve interneti birarada en verimli şekilde kullanmaya vesile olacak gibi gözüküyor… ve Windows 7

Hiç şüphesiz PDC 2008’de en yoğun ilgi gören ürünse, resmi olarak tanıtımı ilk defa yapılan Windows’un yeni sürümü Windows 7 oldu. Windows 7’nin satışa çıkması için henüz önünde bir yıl gibi bir takvim var. Ancak yine de ilk izlenimler olukça olumlu. Daha gelişmiş masaüstü yetenekleri, araç çubuğunda kolay kullanımlı büyük ikonlar, tamamen kullanıcının söz sahibi olduğu güvenlik ayarları ve daha birçok özellik Windows 7’yi heyecan verici bir işletim sistemi haline getiriyor. İlk izlenim Microsoft’un çok eleştirilen Vista deneyiminden olumlu sonuçlar çıkardığı yönünde. Windows 7’nin BETA sürümünün detaylı bir incelemesini de yakın bir gelecekte sizlerle paylaşacağız.

Kaynak: BTnet

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir