1. Ana Sayfa
  2. Üretici Teknolojileri
  3. WG-XTM26 Kurulumu Nasıl Yapılır – Register İşlemi – Bölüm 1

WG-XTM26 Kurulumu Nasıl Yapılır – Register İşlemi – Bölüm 1

Bu yazımda sizlere Watchguard XTM 26 Model Firewall cihazının ön kurulumunu anlatmaya çalışacağım. Watchguard ürünlerinin kurulumu gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak https://www.watchguard.com/ linkine login olarak ürünümüzü Register ediyoruz ve XTM 2 Series (XTM 25 and 26) Software Downloads’u bilgisayarımıza kuruyor. Evet kısa bir bilgilendirmeden sonra kuruluma aşağıdaki gibi başlayabiliriz.

İlgili linke eriştikten sonra Active Product’a tıklayıp, varsa mevcut hesabımızdan login oluyoruz eğer bir hesabınız yok ise New user? Create an account’ı seçerek karşımıza gelen menüleri takip edip, yeni bir hesap oluşturuyor ve ürünü aşağıdaki gibi Register ediyoruz.


Resim-1


Resim-2

Kayıt işlemleri gerçekleştirdikten sonra ürünümüzün seri numarasını veya Lisans Key’ini giriyoruz ve CONTINUE diyoruz.


Resim-3

Firendly Name’ini yazıyoruz.


Resim-4

Next diyoruz.


Resim-5

Mevcutta var olan bir Firewall’umuz değiştirdiğimiz için A product from a different company‘i seçerek Next diyoruz.


Resim-6

Mevcut Firewall’umuzun (eski) bilgilerini seçerek Next diyoruz.


Resim-7

Next diyoruz.


Resim-8

I accept the End-User License Agreement’i seçerek Next diyoruz.


Resim-9

Feature key seçeneğini tıklıyoruz ve açılan penceredeki bilgilerin tümünü seçerek bir txt içerisine kaydediyoruz. Ve Finish diyoruz.


Resim-10


Resim-11

Register işlemini gerçekleştirdik. Şimdi Firewall’umuza erişmek için Last Software seçeneğini tıklıyoruz ve açılan pencerede kurulumunu yapacağımız yazılımı buluyoruz. (Watchguard System Manager)


Resim-12


Resim-13

Watchguard System Manager kurulumunu bir sonraki yazımda anlatıyor olacağım.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1983 yılında Bursa’da doğdum. Profesyonel olarak 2005 Yılından beri Bilişim sektörünü içerisinde birçok farklı görev de yer aldım. 20.09.14 tarihi ihtibariyle BTE BİLGİSAYAR içinde Sistem Destek Yöneticisi olarak görev almaktayım. Sahip olduğum sertifikalar; VCP | MCP | MCDST | MCSE (w2k,w2k3), + Security | MCITP: Windows Server 2008 Enterprise Administrator | MCITP: Enterprise Messaging Administrator on Exchange 2010 | MCSA: Microsoft Certified Solutions Associate: Windows Server 2012.

Yorum Yap