İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. vROPS 7.5 VMware Inventory Oluşturma

vROPS 7.5 VMware Inventory Oluşturma

envan
1

vROPS ile vCenter’da veya tüm ortamınızda ne kadar kapasite kullanıldığına dair dashboard oluşturabilir ve tüm bilgileri dışarıya aktarabilirsiniz.

Dashboard sayfasında, ortamınızın (vCenter, Hosts, Clustes, VM’ler, vb.) eksiksiz envanterini, toplamda ne kadar kapasiteye sahip olduğunu, gerçekte ne kadarını kullandığınızı ve ne kadarının yapılandırıldığını görebilirsiniz.

– 1

Aşağıda işletim Sistemlerinizin ortamınıza nasıl dağıldığına dair harika bir fikir veren hoş bir güzel grafik yer almaktadır. Bu örnekte ortamınızın % 45’nin Windows Server 2016 R2 64bit’lerde oluştuğunu ve ikinci sırada Windows Server 2012 64-bit server’ların yer aldığı gibi bilgileri bulabilirsiniz.

Grafiğinin herhangi bir bölümünü tıklayabilir ve VM’lerin üzerinde çalışan işletim sistemlerini anında görüntüleyebilirsiniz.


Resim – 2

Environment > Reports Templates > Inventory -vCenter tıklayınız.


Resim – 3

Run template tıklayıp raporumuzu çalıştırabilirsiniz.


Resim – 4

Yaklaşık 5-10 dakika sonra Reports > Generated Reports’da raporumuz gözükecektir. Pdf veya Excel olarak export edebilirsiniz.


Resim – 5

PDF olarak bizlere güzel raporlar sunmaktadır. Bu raporda vCenter Inventory’de DataCenter,Host,VM,Datastores sayıların durumunu görebilirsiniz.


Resim – 6

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: vROPS 7.5 VMWARE Inventory Oluşturma,vmware,inventory,vrops,vrealize

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 13 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. 2020 yılı itibari ile VMware VExpert PRO ve VExpert SECURİTY ünvanı almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, Bilgi Teknolojileri Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. batuhandemirdal_avatar
    1 sene önce

    Teşekkürler gerçekten bilinmesi gereken bir konuyu sade anlaşılır anlatmışsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir