1. Ana Sayfa
  2. VMware

VMware vSphere ESX Hostunuzda HBA WWN Nasıl Bulunur

VMware vSphere ESX Hostunuzda HBA WWN Nasıl Bulunur
+ - 0

VMware vSphere ESX 7.0 hostunuza ait HBA(host bus adapter) WWN ve WWP bilgilerini birkaç farklı yöntem ile edilebilirsiniz.Sunucu sayınız az ise bu işlem sizin için kolay olabilir çünkü vCenter Web arayüzüne girerek veya esxcli üzerinden hızlıca bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Host and Cluster > Host > Storage Adapters

Resim-1

ESXi Shell / CLI aracılığıyla HBA WWN nasıl bulunur

~ # esxcli storage core adapter list


Resim-2

~ # esxcfg-scsidevs -a                   


Peki yüzlerce hosta sahip iseniz ne yapacaksınız? Tüm hostlara tek tek bağlanıp bu bilgiyi edinmek zor olsa gerek onun için aşağıda paylaştığım script ile bu bilgiyi kolayca csv dosyasına aktararak veri depolama ekibinize iletebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız  sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Find HBA WWN number,Geting WWN’s, wwn number in vmware

Yazar Hakkında

16 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimleri ve sertifikasyonlarını alarak bu sektör içerisinde son 13 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü,Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Ahmet Yesevi Üniversitesi Siber Güvenlik (Yüksek Lisans) ‘ı bitirdim. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonda görev aldım.Şu an Belbim A.Ş ‘de Uygulama Operasyonları Yönetim Şefi olarak çalışmaktayım.

Yorum Yap