İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. VMware
  3. VMware vRealize Log Insight Upgrade 4.8 to 8.0

VMware vRealize Log Insight Upgrade 4.8 to 8.0

022820_1333_VMwarevReal1.jpg

Merhaba bu yazımızda sizlere ürünün 4.8 versiyonundan 8.0 versiyonuna upgrade işlemini anlatıyor olacağım.

Öncelikle ortam değişkenlerini kontrol etmemiz gerekiyor. vCenter 6.0 ve sonrası ile çalışmakta olup, vRealize Operations Manager sürümünde de 7.0 ve üstünü desteklemektedir. Eğer sürümünüz 4.8 değilse 8.0 versiyonuna geçiş yapmadan önce vRealize Log Insight ürününü 4.8’e ve sonrasında 8.0’a geçiş yapmalısınız.

Ortam değişkenlerimizi kontrol ettikten sonra https://my.vmware.com/web/vmware/login sitesi üzerinden vRealize Log Insight’ın 8.0 sürüm upgrade package’ini indriyoruz.


Resim-1

Kuruluma başlamadan önce backup’ımızın olduğunu ve ihtiyaç doğrultusunda vm’in bir snapshot’ını almanızı tavsiye ederim.

vRealize Log Insight’a giriş yapıyoruz.


Resim-2

Giriş yaptıktan sonra Administration tabına giriyoruz.


Resim-3

Bura da Cluster’ı seçiyoruz ve kontrol sağladığımız zaman ürünümüzün 4.8 versiyonda olduğunu görüyoruz. Upgrade Clustera tıklayarak indirmiş olduğumuz 8.0 upgrade package dosyamızı yüklüyoruz.


Resim-3


Resim-4


Resim-5

8.0 upgrade package’imizi ortamımıza aktardıktan sonra lisans sözleşmesini kabul ediyoruz.


Resim-6

Bütün adımları sırası ile yaptıkdan sonra upgrade işlemimize başlıyoruz. Upgrade işlemi bitene kadar kesinlikle web tarayıcınızı kapatmayın yada yenilemeyin. Zaten hata oluşur ise kurulum hata uyarısını size verecek ve mevcut sürümünüzde kalacaksınız.


Resim-7

vRealize Log Insight kurulumumuz tamamlanmıştır.


Resim-8

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Faydası olması dileğiyle.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

www.mshowto.org

TAGs: VMware, , , VMware vSphere, vRealize Log Insight, ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul’da doğdum. Lise de Kültür Koleji Fen Bilimleri bölümünden, Üniversite de İstanbul Kültür Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültelerinden mezun oldum. Bilge Adam, Karcher, Tekfen Mühendislik, Yıldırım Teknoloji, Belbim A.Ş firmalarında Teknik Destek Uzmanı, Sistem Destek Uzmanı, Sistem&Ağ Uzmanı ve Sanallaştırma ve Depolama Uzmanı olarak görev yaptım. Şu an kariyerime Hepsiburada firmasında Sistem ve Sanallaştırma Uzmanı olarak devam etmekteyim. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak mesleğimi severek yapmaktayım ve aynı zamanda bir hobi gibi görmekteyim. Her zaman yeniliklere açık biriyim. Bilmediklerimi öğrenmeyi, bildiklerimi de paylaşmayı kendime prensip edinmişimdir.

Yorum Yap