İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma
  3. Office 365 Üzerinde Kullanıcı İşlemlerinin Gerçekleştirilmesi (Kullanıcı Hesaplarının Açılması)

Office 365 Üzerinde Kullanıcı İşlemlerinin Gerçekleştirilmesi (Kullanıcı Hesaplarının Açılması)


Bu makalemizde üzerinde yeni kullanıcıları nasıl ekleyeceğimiz konusuna değinmeye çalışacağım. Yönetim paneli aşağıdaki şekilde görülmektedir. Bu sayfa üzerinde Hesaplarımızı, Lisanslarımızı, Outlook, Lync ve Sharepointimizi ve bunun yanında Public web sitemizi (Internet sitemizi), Domain adlarımızı yönetebilmekteyiz. Sol Taraftaki panel üzerinde “Management” altında “Users” kısmı bulunmaktadır. Bu Linke basalım.


Resim-1

“Users” sayfasında “New” diyerek teker teker kullanıcıları girebileceğimiz gibi bunları “Bulk Add” diyerek önceden hazırladığımız bir “CSV” formatlı listeden çoklu kullanıcı ekleme seçeneğimizde söz konusu. Biz bu aşamada tekli kullanıcı eklemeyi geçelim ve bir defada, listeye girdiğimiz bir çok kullanıcının nasıl eklendiğine bakalım.


Resim-2

“Bulk Add” dediğimiz zaman karşımıza “csv” dosyamızın yerini göstereceğimiz bir panel açılmakta. Bunun altında ise csv dosyasını hazırlama konusunda bize yardımcı olacak iki seçenek daha bulunmakta. Bunlarda ilki “Download a blank csv file” seçeneği.


Resim-3

Bu seçenek bize boş bir csv dosyası indirmemizi sağlamakta ve buradaki başlıklara göre kullanıcı bilgilerimizi girerek daha sonradan “browse” diyerek bu dosyayı local diskimizden Office 365 platformuna taşıyabiliriz. Ya da bu boş dosyanın nasıl doldurulması gerektiği konusunda bilgilendirme ya da örnek görmek istiyorsak, “Download a sample csv file” diyerek bu örnek dosyanın nasıl doldurulduğunu görebiliriz.


Resim-4

“Sample csv file”


Resim-5

Bu dosyayı örnekteki gibi dolduruyoruz. Ve daha sonra “browse” diyerek Office 365 tarafında çoklu kullanıcı açmış oluyoruz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumluyum. Profesyonel olarak 8 senedir sektörde farklı firmalarda Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım. Microsoft Türkiye'de İş Ortakları Çözüm Danışmanı olarak görev alıyorum.

Yorum Yap