1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Unit Test Nedir? Bölüm-1

Unit Test Nedir? Bölüm-1

021219_2056_UnitTestNed1.png
VidyoConnect

Bu yazımda sizlerle Unit Test kavramının ne olduğunu öğreneceğiz.


Resim-1

Yazılım projelerinde en küçük birimleri test eden yapıya verilen isimdir.

Resim-2

Genel olarak yazılımın en küçük birimleri metotlar veya fonksiyonlar varsayımlar ile birlikte test işlemlerine tabi tutulmaktadır.

Resim-3

Unit Test birimleri birbirinden bağımsız olarak çalışmaktadır. Unit Test, kodlarımızı yazmadan önce veya yazarken metot bazlı adım adım test kodlarını da yazarak ilerlemektedir.

Unit Test Yararları

  • Kodlarımızın daha düzenli geliştirilmesini sağlar.
  • Karşılaşabilecek hataları en başta kodu yazarken bizlere gösterir.
  • Kodlarımızın daha düzenli olmasını sağlar.

Unit Test kavramını incelemiş olduk. Bir sonra ki yazımda ilk Unit Test uygulamamızı yapacağız.

Bir sonra ki yazıda görüşmek dileğiyle.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: unit, unit test, unit test nedir, unit testing, unit testing nedir, tdd, test driven development, test development

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap