1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Video – Python Programlama Diline Giriş

Video – Python Programlama Diline Giriş


Python Programlama Diline Giriş – Python 01. Bu video serimizde günümüzün en çok kullanılan programlama dillerinden bir tanesi olan Python programlama dilini inceliyor olacağız. Video serisi Python programlama dilinin temel özelliklerini ele alacak. Videolarımızda Python da bulunan veri tipleri, verilerin kullanımı, nesne yönelimli programlama, döngüler vs. gibi temel programlama prensiplerini Python dili içerisinde inceliyor olacağız.

Video serisi Python programlama dilinin temellerini öğretmeyi amaçlıyor. Bu seriyi programlamaya yeni başlayacaklar, Python diline yeni başlayacak olan programcılar ve Python ile ilgilenen herkes izleyebilir. Video serisi boyunca herhangi bir uygulama geliştirme mimarisi veya kütüphanesini incelemeyip sadece Python dilinin kendi özelliklerine odaklanacağız.

Videoları birbirinden bağımsız olarak konu konu çekmeye özen gösterdim fakat yine de yazıların yayımlanma sırası ile izlemenizi tavsiye ederim.

Eğitimle ilgili notların ve örneklerin olduğu notebooklara, https://notebooks.azure.com/oyuksektepeli/libraries/ncpythonintro adresinden erişebilirsiniz.

Video serimizin ilk videosu olan konusu ile serimize başlıyoruz.

Pyhton Nedir from MSHOWTO on Vimeo.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : python nedir, , , , , , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap