1. Anasayfa
 2. Haberler

Tüketici iPad’e Soğuk


0

ipadApple’ın merakla beklenen tablet bilgisayarını sahip olmak isteyenlerin oranı, ürün detaylarının açıklandığı lansmandan sonra yarı yarıya düştü. Apple’ın aylarca merakla beklenen iPad tablet bilgisayarı, görücüye çıktıktan sonra ilgi kaybına uğradı. Cihaza sahip olmayı ‘düşünmeyenlerin’ oranı tanıtımdan sonra ikiye katlandı. Alışveriş sitesi Retrevo’nun rakamlarına göre Apple’ın bir tablet bilgisayar çıkaracağını bilen ve internetteki dedikoduların etkisiyle cihazı almayı düşünenlerin oranı, geçtiğimiz ay yapılan lansmandan önce yüzde 26 düzeydeydi.

Ancak Apple CEO’su Steve Jobs tarafından gerçekleştirilen ve cihazın tasarım ve özelliklerinin ilk kez açıklandığı tanıtımdan sonra, ürünü almayı düşünmeyenlerin oranı yüzde 52’ye fırladı. Retrevo’nun çalışmasında, tüketicinin iPad’in tam olarak ne işe yarayacağı konusunda da kafa karışıklığı yaşadığı ortaya çıktı. Lansmandan önce ‘iPad’e ihtiyacı olabileceğini düşünmeyenlerin’ oranı yüzde 49 iken, bu oran tanıtımdan sonra yüzde 61’e fırladı. Karar vermeden önce cihaz hakkında daha fazla bilgi sahibi olması gerektiğini sçöyleyenlerin oranı lansman öncesinde yüzde 30, sonrasında da yüzde 15 oldu. Kesinlikle bir iPad satın alacağını söyleyenlerin oranı da yüzde 3’ten lansman sonrasında sadece yüzde 5’e çıktı.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir