1. Ana Sayfa
  2. Haberler

USB Bellekte Bunu da Gördük!


0

USB bellek deyip geçmeyin! Bunu da gördük: Birbiriyle uzaktan yakından ilgisi olmayan iki farklı işi aynı anda yapan USB bellek. Taşınabilir veri depolama sistemleri, her gün biraz daha gelişiyor. Futen KK tarafından tasarlanan Lockface’in en önemli özelliği; ‘yüz tanıma teknolojisi’ kullanan geliştirilmiş güvenlik mekaniznası. Lockface USB belleği bilgisayarınıza ilk takışınızda, sizden kendinizi tanıtmanız isteniyor. Bunu yapabilmek için bilgisayarınıza bir web kamerası bağlı olması ve bir kaç saniye poz vermeniz yeterli.

Sonradan Lockface’i kamerasız bir bilgisayarda kullanmak istemeniz durumunda, şifrenizi kullanarak da giriş yapabiliyorsunuz. Kapasitesi 4GB, fiyatı 10.000 Yen ve yüz tanıma için gerekli tüm yazılımlar da içinde… Bitmedi: Lockface USB, orijinal tasarımıyla yalnızca şekil yapmıyor; şişelerinizi de açıyor!

kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap