1. Anasayfa
 2. Haberler

TTNET’ten VDSL2 Hizmeti


0

TTNET’in yeni hizmeti VDSL2 ile, film ve müzik indirimleriniz daha hızlı olacak, internet üzerinden faydalanacağınız tüm hizmetlerin hızı 8 kat daha hızlı olacak. TTNET, bir ADSL teknolojisi olan VDSL2 (Very High-Speed Digital Subscriber Line) hızlı internet teknolojisiyle, 16 ve 32 Mbps hızlarında olan bağlantı seçeneklerini kullanıcılarına sunmaya başladı. Normal bağlantıdan 8 kat daha hızlı olan bu iki seçenek, 1 Mbps yükleme hızı ile sunuluyor. VDSL2’nin ilk başta 100 bin aboneye ulaştırılması ve 30 megabit hızda olması planlanıyor.

Yeni nesil internet hizmeti olan VDSL2 ile artık film, MP3 ve diğer büyük dosyaların indirilme zamanı oldukça azalıyor. Standart bağlantı hızı olan 4Mbps ile normal büyüklükteki bir filmi yaklaşık 20 – 25 dakikada indirirken, yeni teknoloji sayesinde bu indirim süresi 4-5 dakikaya düşecek. Ayrıca Triple Pay olarak adlandırılan görüntü, ses, veri ve yüksek çözünürlükte televizyon ile internet üzerinden sağlanan interaktif oyunlardan daha hızlı bir şekilde faydalanılacak.

TTNET’in bu yeni hizmeti için belirlediği fiyatlar, 16 Mbps bağlantı hızı için 116 TL, 32 Mbps için ise 149 TL olarak bildirildi. 30 Nisan 2009’a kadar TTNET VDSL2 veya İŞYERİM VDSL2 paketlerine bir yıl boyunca abone olmak isteyenlere kablosuz (4 portlu) VDSL2 modemi hediye edilecek ve bağlantı ücreti alınmayacak

Kaynak: Bilişim Haber

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir