1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft Mağazalar Zinciri


0

Microsoft, ürünlerinin satışını ve sergilemesini yapabileceği, müşteri sorularını cevaplayabileceği, perakende mağazalar zinciri açma planlarıyla, Apple’a şimdiden rakip olarak gösteriliyor.

Alınan bazı haberlere göre ve gittikçe yayılan dedikodulara göre, yakın zamanda Microsoft, Apple’ın üstünlüğünü geride bırakacak mağazalar zincirini, kendi adı altında açmayı planlıyor.

Ürün olarak Zune ve Xbox odaklı mağaza tasarımını yapacak olan Microsoft’un Apple mağazalarından farkı, çoğunlukla yazılım odaklı olması. Bu mağazalarda özellikle yeni yazılımlarını pazarlama ve tanıtma imkanı yakalayacak olan Microsoft, müşterilerinin sorularını cevaplayabilmek ve sorunlarını çözebilmek için, yardım masaları da oluşturacak.

Microsoft’un perakende satış mağazalarının başlangıçta yaklaşık olarak 200 adet olması bekleniyor. Bu açılımın etkili ve başarılı olabilmesi için, projenin başına, Wall Mart’ın eski yöneticisi olan David Porter getirilecek. Böylece Microsoft, dünya çapında alışveriş deneyimi kazanmış olacak, tüketicilerle birebir iletişim haline geçerek daha etkili bilgiye ulaşmış olacak, ürünlerini bu yönde geliştirme imkanı yakalayacak.

Kaynak: Bilişim Haber

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir