İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Penguen Derginiz Artık Yanıbaşınızda

Penguen Derginiz Artık Yanıbaşınızda

Fanatizm boyutunda takipcisi yadırganmayacak kadar çok olan dergisi artık cep telefonunuz aracılığı ile yanıbaşınızda.

Penguen mobil adlı uygulama aracılığı ile otobüsde, vapurda, trafikte yani her yerde derginizi rahatca okuyarak zamanınızı daha eylenceli geçirebiliyorsunuz. Ayrıca geçmiş sayıları arşivden çıkararak kaçırdığınız sayılarıda takip edebiliyorsunuz.

Uygulamayı  telefonunuza indirdiğinizde “Günün Karikası, Köşeler, Son Sayı, Arşiv, Üyelik ve Künye” bölümünü içeren ana sayfa penceresi ile karşılaşabiliyorsunuz. Burada Günün Karikası bölümünde ücretsiz olarak görüntüleyebileceğiniz 7 adet karikatür sizleri karşılıyorve bu karikaları slayt gösterisi olarak izleyebiliyorsunuz. Dilerseniz bu beğendiğiniz karikayı dilediğiniz arkadaşınızla paylaşabiliyorsunuz.

Köşeler, Son Sayı ve Arşiv bölümünü görebilmek için ücretsiz olarak indirdiğiniz uygulamaya abone olmanız gerekmektedir. Haftalık 5 SMS \ 1,5 tl karşılığında abone olabildiğiniz bu uygulamada, abonelik sonrasında tüm içeriğe erişebildiğiniz gibi geçmiş 11 sayıya ait dergi içeriğinede erişebiliyorsunuz.

Bu uygulama hakkında görüşleri alınan ünlü karikatürist Selçek Erdem ise uygulama hakkında ki fikirlerini belirtirken bu mobil uygulamanın çok zengin bir içerik sunduğunu dile getirmektedir. Volovita sayesinde oluşturulan uygulama derginin okurlarına son teknoloji desteği ile geldiğinide dile getiren Erdem, Daha öncede bu tarz çalışmaların yapılmaya çalışıldığını hatırlatırken o zamanki telefonlara nazaran şuan daha büyük ekranlı telefonların olması ve 3G internet hızı ile veri indirme hızının uygun hale gelmesi uygulamanın verimli çalışmasını sağladığınıda eklemektedir. Destekli cihaz listesini sorduğumuzda çok uzun bir listeye sahip olduklarını belirten Erdem, bu konuda web sitesinden bilgi alınabileceğini belirtmektedir. Iphone için uygun yazılımında hazırlandığını ve bunun için App Store’dan onay beklediklerini (şuanda app store’da mevcut durumdadır.) belirterek milyonlarca iphone kullanıcılarına sunmaya hazır olduklarını belirtmişdir.

Benimde fanatiği olduğum penguenin uygulamasını cep telefonuma indirip test ettiğimde gerçektende içeriğin oldukca geniş olması ve uygulanabilirliği tam not almasına yetti. Özellikle arşiv bölümünden geçmiş dönem sayılarına ulşamak ise uygulamanın bir diğer, güzel özelliği.

Uygulamayı cep telefonunuza indirmek ise oldukca kolay. İki şekilde indirebiliyorsunuz, birincisi hatlı cep telefonunuzda PENGUEN yazıp 5221 e sms göndererek, ikinci yöntem ise www.penguen.com/mobil yada http://p.volovita.com/p adresine girerek

Referanslar:

Mobimag, Turkcell

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap