1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. “Target mailbox doesn’t have an SMTP proxy matching ‘.mail.onmicrosoft.com'” Hatası Çözümü

“Target mailbox doesn’t have an SMTP proxy matching ‘.mail.onmicrosoft.com'” Hatası Çözümü


“Target mailbox doesn’t have an SMTP proxy matching ‘<domain>.'” Hatası Çözümü. Hybrid konfigürasyonda tüm ayarları yaptıktan sonra ilk mailbox’ı On-Prem Exchange Server’dan ’e taşımak istediğinizde Target mailbox doesn’t have an SMTP proxy matching ‘<domain>.’ hatasını alabilirsiniz ve canınız sıkılır 🙂 o kadar konfigürasyondan sonra ilk mailbox’ı taşımak istediğinizde karşınıza gelen bu hata pekte hoş karşılanmaz.


Resim-1

Aslında HCW (Hybrid Configuration Wizard) bu domain’i otomatik olarak ekler fakat bazı durumlarda maalesef manuel eklemek durumunda kalabiliyoruz.

Bu sorunun çözümü için aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz.

1. <domain>.mail.onmicrosoft.com domain’inin On-Prem Exchange Server ortamınızda olarak ekli olup olmadığını kontrol edin.

2. Ekli değilse manuel olarak bu domain’i ekleyin. Bunun için ;

3. Mail flow >Email address policies‘e alanına gidin.

4. Hangi policy’yi Edit‘lemek istiyorsanız içine girin.


Resim-2

5. <domain>.mail.onmicrosoft.com domain’ini manuel ekleyin ve kayıt edip kapatın.

Bu aşamadan sonra Directory Synchronization‘ı beklemeniz gerekecek. Dilerseniz manuel Force ederek de çalıştırabileceğinizi unutmayın.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org,,

 

TAGs : office 365, mail.onmicrosoft.com, email address policy, , , , , , , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap