1. Ana Sayfa
  2. Symantec ve Trend Micro
  3. Symantec Backup Exec Managed Backup Server Kurulumu Nasıl Yapılır?

Symantec Backup Exec Managed Backup Server Kurulumu Nasıl Yapılır?

Daha önceki “Central Admin Rolü ile Symantec Backup Exec 2014 Kurulumu Nasıl Yapılır?” isimli yazımda kurulumunu yaptığımız Central Admin Server’dan tek farkını aşağıda anlatacağım.

Managed olan Backup Exec sunucusu Central tarafından yönetilir. Fakat bu demek değildir ki bu sunucudan aldığınız Backup ı Central’ a gönderemezsiniz, aksine çift taraflı bu işlem yapılabilmektedir.

Configure Options kısmında gördüğünüz gibi “Managed Backup Exec Server” kısmı seçilir. Bu seçimi yaptığınız zaman eğer seçili ise “Central Admin Server Option” seçeneğindeki işaret kalkacaktır.


Resim-1

SQL Server seçiminden sonra daha önce kurulumda bulunmayan “Central Admin Server” kısmı karşınıza gelecektir. Burada Central Admin olarak kurduğunuz sunucuyu belirtiniz ve “Centrally Managed Backup Exec Server” kısmını seçiniz. Bu sayede Central Admin olan sunucu, kurduğunuz Managed olan sunucuyu kontrol edebilecektir.


Resim-2

Not: Eğer kurulumda bu seçenekleri yapmadıysanız ya da değiştirmek isterseniz Backup Exec sunucusu üzerinden bu kurulum sihirbazına erişebilirsiniz.

Referanslar

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada danışman olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahip olan Fatih Teke, Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor ünvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis, basketbol ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Symantec EndPoint Protection, Exchange, TMG, Lync, SCCM, SCOM ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap