2

Bugün SQL Server da yeni bir sorgu “query” yazarken bu sorunu fark ettim. Sorun “intellisense” yani otomatik olarak kod tanımlama penceresinin çalışmamasından kaynaklanıyor. Bu sorunu aşmak için ilk olarak Connect seçeneğini işaretleyerek Server’a bağlanıyoruz.


Resim-1


Resim-2

Tools > Options >Text Editor > Transact SQL > Intellisense özelliğinin tıklıyoruz ve içerisindeki ayarları resimdeki gibi ayarlıyoruz.


Resim-3

Kod yazarken intellisense penceresi şekildeki gibi hala açılmadıysa.


Resim-4

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?displaylang=en&id=26727 adresinden işletim sistemimize uygun olan güncelleştirmeyi yüklüyoruz ve önceki resimde gösterilen Options işlemini tekrar yapıyoruz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı  alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Bu sorum eğer ayarlardan değilse yani visual studio service pack 1 kuruluysa bundanda kaynaklanıyor çözümü ise bu…6 saat uğraştıktan sonra buldum…

  http://www.cool-it.at/blog/Juli-2011/SQL-Server-2008-R2-Management-Studio-IntelliSense

  SQL Server 2008 R2 Management Studio – IntelliSense artık çalışmıyor
  SQL Server 2008 R2 Management Studio’yu düzenleme SQL komut çok rahat bir IntelliSense desteği sunuyor. Ancak, IntelliSense desteği artık benim dev makinede Management Studio’da çalıştığını bir süre önce fark etti.

  Ben sonra bu soruna bir çözüm bulmak için bir arayış internette kendimi koydum. İşte ben Management Studio IntelliSense nasıl yapılandırılacağı açıklanır şu ilginç yazı bulundu:

  http://blog.sqlauthority.com/2009/03/31/sql-server-2008-intellisense-does-not-work-enable-intellisense/

  Ben kontrol ve benim için bu blogda anlatılan öğeleri yürütülen sonra bile Ama, IntelliSense ne yazık ki hala çalışmıyor. Daha fazla araştırma aşağıdaki Microsoft ürünleri götürdü:

  http://support.microsoft.com/kb/2531482

  Sorun bu kadar Visual Studio 2010 için Service Pack 1 yüklemesi ile sızmış. Ben R2 indirilen ve SQL server üzerinde oynanan SQL Server 2008 için bu toplu güncelleştirme paketinin makale 7 açıklanan, ancak daha sonra hala benim SQL Server Management Studio’da IntelliSense desteği eksikti. Son olarak, ben 21 Tem R2 karşılaştı SQL Server 2008 için toplu güncelleştirme paketi 8 beri mevcut kulüpler:

  http://support.microsoft.com/kb/2534352

  Makalenin başında size dowload sayfasına bağlantı bulacaksınız. Siz “SQLServer2008R2_RTM_CU8_2534352_10_50_1797_x86” veya “SQLServer2008R2_RTM_CU8_2534352_10_50_1797_x64” indir dosyasını indirmek zorunda. Bu toplu güncelleştirme paketi yükleme ve sonra SQL Server Management Studio IntelliSense önbelleği (Ctrl + Shift + R) güncelleme sonra, nihayet yeniden kullanılabilir IntelliSense desteği vardı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir