İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Spartan; Yoksa Internet Explorer’a Veda mı?

Spartan; Yoksa Internet Explorer’a Veda mı?


Ruijie Teknoloji Günü

21 Ocak 2015’te yapılan Microsoft etkinliğinde adı verilen yeni konsept web tarayıcsı da görücüye çıktı. İşletim Sistemleri Grup Başkan Yardımcısı Joe Belfiore bazı yeni özellikler ve tüm Windows cihazlarında nasıl çalıştığına dair kısa bir tanıtımda bulundu.


Resim-1

Spartan, Safari’dekine benzer makaleleri okumayı daha da kolaylaştıracak bir okuma modu sunuyor. Bu okuma modu sayesinde içeriği çevrimdışı kaydedip daha sonra okumanız mümkün bir hal alıyor. Üstelik Spartan’ın bu özelliği kullanılan diğer cihazlarınızda da senkronize olarak kullanışlı bir hale geliyor.

Spartan’ın büyük avantajlarından birisi Cortana ile tam bir uyumluluk içinde olması. Cortana entegrasyonu sayesinde Spartan’da kullanıcılar sesli komutlar ile arama yapmasını isteyebiliyor.

Spartan ile gelecek özelliklerden bir diğeri de sayfalar üzerinde çevrenizle ile paylaşabileceğiniz not alma imkanı. OneNote entegrasyonu sağlayan Clippy Tools ile site içeriklerini kolaylıkla OneNote’a kayıt edebiliyorsunuz.

Resim-2

Spartan’ın ne zaman yayınlanacağı ile ilgili net bir ifade de bulunmayan Belfiore, ayrıca Spartan isminin şu anda geçerli olduğunu ancak yayınlanma öncesinde değişebileceğini de sözlerine ekledi.

İnternet tarayıcılar arasında gittikçe kan kaybeden ’ın yerine farklı bir konsepte bürünmek Microsoft için ciddi bir adım olmakla birlikte ile birlikte yayın hayatına başlayacağı düşünülen Spartan’ın geniş bir kitle tarafından merakla beklendiğini belirtmek gerekir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Elektrik – Elektronik üzerine eğitim alan Kadir Levent Becit şu anda özel bir şirkette Sistem Uzmanı olarak görev almaktadır. SCCM 2012, Terminal Sunucu, Mail Sunucu, AD ve bileşenleri başta olmak üzere birden fazla konuda çalışmalarına devam etmektedir.

Yorum Yap