İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. Office 2016 Geliyor!

Office 2016 Geliyor!

Windows 10’un tanıtımı yapıldıktan bir gün sonra Office Ürün Yönetim Genel Müdürü Julia White tarafından Microsoft Blogunda ’nın tanıtımı yapıldı.

Yapılan tanıtımda Office 2016’nın geleneksel Office deneyimini özellikle Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outloook’ta dokunmatik ekranlara ve mobil cihazlara daha uygun bir hale getirileceği görülmekte. Microsoft; tablet ve telefon gibi küçük ekranlı cihazlarda bu yeni ürünü ile geçmişe göre daha da iddialı bir hal almış durumda.

’da hazırlanan dokümanlar eşzamanlı olarak paylaşıma açılabileceği, Bings tarafından desteklenen Insights özelliği ile doküman içerisine çevrimiçi olarak resimler, web sayfaları gibi kaynaklar eklenebilecek bir hale geleceğini görüyoruz.


Resim-1

, veri analizi, grafikler vb. konularda yeni bir anlayış katacağa benziyor. Hücreler ve grafikler üzerinde dokunmatik olarak işlem yapabilmek Excel kullanımını biraz daha keyifli kılacak gibi.


Resim-2

, yeni aracıyla sunum sırasında notlar alma gibi işlemleri yapabilmemizi sağlayacak.


Resim-3

Outlook 2016’nın arayüzü şu anda kullanılan Outlook.com ile büyük benzerlik göstermekte. Mail yazımlarında daha zengin bir yazım deneyimi ile dosya, tablo, resim gibi ekleme işlemlerinin biraz daha kolaylaştırılması bekleniyor.


Resim-4

OneNote’ta ise eskiden olduğu gibi ekran ekleme işlemleri aktif kullanılacak gibi duruyor. Ancak Office 2016’nın tamamında eş zamanlı olarak internetten paylaşım biraz daha güçleneceğini düşünmek mümkün.


Resim-5

Genel olarak görsellerden tasarımın çok daha sade bir hale geldiğini görmemiz mümkün. Office 2016’nın, bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Önümüzdeki günlerde yayınlanması muhtemel önizleme sürümleri ile birlikte sizlere daha detaylı bilgi vermemiz mümkün olacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://blogs.office.com/

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Elektrik – Elektronik üzerine eğitim alan Kadir Levent Becit şu anda özel bir şirkette Sistem Uzmanı olarak görev almaktadır. SCCM 2012, Terminal Sunucu, Mail Sunucu, AD ve bileşenleri başta olmak üzere birden fazla konuda çalışmalarına devam etmektedir.

Yorum Yap