İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Mshowto’dan Yeni Bir MVP

Mshowto’dan Yeni Bir MVP


MSHowto editörlerinden Mustafa Kara Microsoft Windows Small Business Server alanında ünvanına layık görülmüştür.

Lise yıllarında Anadaolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümünde başlayan bilgisayar ile dostluğu bugüne kadar devam eden , üniversitede okuduğu yıllarda bilişim sektöründe profesyonel olarak çalışmaya başladı. Üniversite sonrası İstanbul’da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı.Uzun yıllar boyunca BilgeAdam Bilgi Teknolojileri Akademisinde Sistem ve Network eğitmenliği, Bölüm Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Şu anda Bilge Adam Kurumsal’da Sistem ve Platform biriminde Senior Danışman olarak çalışmaktadır.Uzmanı olduğu teknolojiler System Center Ürün Ailesi,Windows Server Ailesi,SBS,Exchange Server ve Hyper-V sanallaştırma ürünleridir. Microsoft ürünleri hakkındaki makaleleri ile Mshowto.org’da paylaşımda bulunan arkadaşımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mustafa Kara hakkında daha fazla bilgiyi kendi kişisel blogu olan http://www.mustafakara.net.tr adresinde bulabilirsiniz.

Mustafa Kara’nın kendisi hakkında kişisel blogunda yayınladığı yazısına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

http://www.mustafakara.net.tr/duyurular/microsoft-most-valuable-professional-mvp-seildim.html

?

Microsoft’un En Değerli Profesyonelleri (MVP’ler) bir veya daha fazla sayıdaki Microsoft ürünü konusunda bilgisini kanıtlamış, bilgi ve deneyimlerini sektördeki diğer profesyonellerle gönüllü olarak paylaşan uzmanlardır. MVP’ler bilgi ve deneyimlerini çok farklı şekilde paylaşırlar. Bazıları kitap ve makale yazarken, bazıları Web sitesi ve blog barındırır, “Teknik kullanıcı grupları” liderliği yapar, seminerlerde konuşmacı olur, teknik habergrupları ve forumlarda gelen soruları cevaplarlar. Microsoft için müşterilerden alınan geri bildirimler hayati düzeyde önem taşımaktadır. Bu noktada MVP’ler, geri bildirim döngüsünün önemli bir parçası olmakta ve Microsoft ile müşterileri arasındaki bir başka iletişim yolunu oluşturmaktadırlar.

MVP ödül programı onyedi yıldan uzun süredir devam etmekte ve 90 ülkeden 4000’e yakın MVP ile temsil edilmektedir. 46 MVP ile Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde ilk sırada yer almaktadır.

 

 


Yorum Yap

Yazar Hakkında

Alper Kaynak 1982 yılında İsviçre Winterthur’da doğdu ilk öğrenimini yurt dışında, orta öğrenimini de Eskişehir’de tamamladıktan sonra İktisat ve Bilişim Teknolojileri ve Programlama bölümlerini bitirdi. Microsoft Sistem Mühendisliği, Hp ASE System Mühendisliği ve Cisco eğitimleri ile beraber sektörde kurumsal firmalarının bilgi işlem departmanlarında görev aldıktan sonra, Sentim Bilişim Teknolojileri ve ProLine Bilişim Teknolojileri gibi sektör öncüsü firmalarda destek mühendisi olarak görev yapmış olup, şuanda Bilge Adam Kurumsal, Sistem Platform Danışmanlığı yapmakta ve Microsoft Türkiyede Altyapı Ürünleri Teknoloji Danışmanı olarak çalışmalktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Mustafa Hocam,
    Başarılarının devamını diliyorum.