1. Ana Sayfa
  2. Symantec ve Trend Micro
  3. Symantec Endpoint Protection 12 Lisans Etkinleştirme

Symantec Endpoint Protection 12 Lisans Etkinleştirme


VidyoConnect

Symantec Endpoint Protection 12.1 kurulumunu yaptıktan sonra ilk yapılması gereken işlem lisans etkinleştirmesinin yapılmasıdır. Symantec Endpoint Protection Manager yükledikten sonra kullanıcı sayınıza göre lisans alma süresi 60 gündür. Bu süre içinde mutlaka lisans etkinleştirmesi yapılmalıdır.

Symantec Endpoint Protection 12.1 lisans etkinleştirmesi yönetim konsolu aracılığıyla yapılır. Etkinleştirme işlemine başlamak için;

1. SEPM > Admin > Licenses > Activate license ‘a tıklıyoruz.


Resim – 1

2. Açılan lisan etkinleştirme sihirbazında size uygun olan seçeneği işaretleyin.


Resim – 2

a. “I have a serial number” seçip devam ediyorsak sonraki ekranda lisans numarasını girip Submit’i tıklıyoruz.


Resim – 3

b. Eğer “I have a Symantec License file (.slf)” seçtiysek sonraki ekranda “Add File” i tıklayarak lisans dosyamızı ekliyoruz. Next ile devam ediyoruz.


Resim – 4

3. Lisans etkinleştirmesinin yapıldığına dair karşımıza çıkan mesajda Finish’i tıklayarak etkinleştirme işlemini tamamlıyoruz.


Resim – 5

Yaptığımız lisans etkinleştirme işleminden sonra antivirüs programızdaki tüm bileşenler (virüs tanımları, IPS imzaları) sürekli güncellenebilecek pozisyona gelmiş olur.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

How to Activate a Symantec Enterprise Antivirus License

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumlu. Mersin Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü bitirdi.11 yıldır bilişim sektöründe çeşitli kademelerde görev aldı.3 yılı aşkın süredir bir yazılım firmasında Sistem Destek Uzmanı olarak çalışıyor. MCITP:EA ve Symantec Technical Specialist (STS) sertifikalarına sahip.

Yorum Yap