1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Sosyal Arama Motoru, Jelly!

Sosyal Arama Motoru, Jelly!

Twitter’ın kurucu ortaklarından Biz Stone abimiz, aylardır geliştirmekle uğraştığı projesini hayata geçirdi. Biz Stone’un geliştirdiği bu proje bir mobil arama motoru. adını verdiği proje insanların sorularını sosyal mecraları kaynak alarak cevaplıyor. (Vay arkadaş!)

IOS ve Android platformlarında kullanılabilir olan Jelly, sorulan soruların cevaplarını sosyal mecralardan çektiği görseller ile cevaplama şeklinde çalışıyor. Meselam Kız Kulesinin fotoğrafını çeken bi’ arkadaş, Jelly’e bunun ne olduğunu sorduğunda Jelly elemanın arkadaşlarını ve hatta arkadaşlarının arkadaşlarını tarayarak kendine yöneltilen sorunun cevaplarını araştırıyor. Sonucu bulunca da “ahanda cevabın!” deyip çakıyor bildirimi.

Huop bunlarda indirme linkleri: Android, IOS

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2005 yılında bilgisayar hayatımda tam anlamıyla yer edindi. Windows serüvenim de tam bu noktada Windows 95-98 ve XP ile başladı. O günden bu yana Windows işletim sistemlerini kurcalamayı hep sevmişimdir. Bunun dışında 2009 yılında eğitime başladığım İTO Anadolu Teknik Lisesi’nde Network ve Sistem konularına yöneldim. Comptia+ ve Cisco IT Essentials sertifikalarını aldıktan sora Cisco sertifikasyon programlarına katıldım ve halen bu program dahilinde network eğitimi almaktayım. Şuan “Sosyal Medya Araştırmacılığı” ve kişisel blog adresimde yazarlık yapıyorum.

Yorum Yap