İlginizi Çekebilir
blockchain-nedir-listelist
  1. Ana Sayfa
  2. Güvenlik Ürünleri
  3. Sophos Central Deneme Hesabı Etkinleştirme

Sophos Central Deneme Hesabı Etkinleştirme

103018_0837_SophosCentr1.png
Ruijie Teknoloji Günü

Sophos makale serisine devam ediyoruz ve bu yazımda sizlere deneme hesabını etkinleştirmeyi anlatacağım ilk olarak Web Tarayıcınızdan https://central.sophos.com adresine gidin. Sign Up Bağlantısına Tıklayın.

Resim-1

Erişebileceğiniz bir E-Posta adresi ile ekrandaki bilgileri doldurun.

Resim-2

Bilgileri girdikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir uyarı göreceğiniz.

Resim-3

Gelen Kutunuza “Activate your Sophos Central account” konu başlıklı bir mail gelecektir. Mail içeriğinden Activate butonuna tıklayın

Resim-4

Şimdi sıra aktivasyon aşamasında,
Sophos Central’da kullanacağınız bir parola ve bölge belirliyoruz. Belirleyeceğiniz bölge Sophos Cloud erişim lokasyonunuz olacaktır.

Resim-5

Hesabınızı Aktive Edin.

Resim-6

Product Setup ekranı üzerinden Central kurulumunuzu tamamlayabilir ya da ekranı kapatarak manuel ayarlar ile devam edebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs Etkinleştirme,Sophos Central Deneme Hesabı, Sophos Central,

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eren ERTAŞ, Üniversite öncesi tüm öğrenimini Konya’da tamamlayarak, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden Mezundur. Üniversite Eğitimi esnasında ATM Bilgisayar, Vektörel Bilişim gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdürü ve Eğitmen olarak görev almıştır. Dünyanın tek seferde yapılan en büyük Hastahane Kompleksi olan Bilkent Şehir Hastahanesinde BT Şefi olarak çalışmıştır. Şu an DMZ Bilişim LTD ŞTİ'de Presales&Proje Müdürü ve Technical Team Lead olarak çalışmakta olup aynı zamanda Freelance olarak Danışmanlık'ta vermektedir. Uzmanlık alanı olan Sophos Güvenlik Çözümleri, Engenius Kablosuz Çözümleri, Allied Telesis Network Çözümleri, Microsoft Exchange, Office 365, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kurum, firma ve kişiye teknik eğitim vermiştir. Özellikle Türkiye’nin önde gelen kurum ve firmalarında Güvenlik, Sanallaştırma, Mesajlaşma ve Cloud Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Güvenlik Çözümleri, Microsoft Office 365, Messaging, Productivity ve Windows Server alanında Uzman ve Aynı Zamanda MCT olarak birçok firmaya eğitim ve sunum gerçekleştirmiştir. Birçok kurumsal firma, etkinlik ve lansmanda eğitmen, konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu başlıca sertifikalar: Sophos Certified Architect ve Trainer, Engenius Certified Architect ve Trainer, MCT Alumni | Productivity, Communication MCSE | Office 365, Windows Server 2012 MCSA | Office 365 Administration, Windows Server 2012 MCTS

Yorum Yap