İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Lync Server
  3. Skype For Business Grup Özelliği İle Toplu Kullanıcı Ekleme

Skype For Business Grup Özelliği İle Toplu Kullanıcı Ekleme


IT yöneticilerin karşılaştığı problemlerden biri haline gelen Skype For Business üzerinde son kullanıcı tarafında tek tek kullanıcı eklemek yerine, Office 365 Distribution grubu özelliği ile toplu şekilde kullanıcılar ekleyebiliyoruz. Distribution grup ile kurum içinde bir düzen oluşturularak son kullanıcı tarafında kolaylık sağlanabilir. Örneğin: IT Ekibi için bir grup, muhasebe için bir grup, IK için bir grup oluşturulabilir ve tek seferde bunları Skype For Business üzerinde kısaca ekleyebilir. Bunların yani sıra “TümSirket” adında bir grup oluşturup ve tüm kullanıcıları bu gruba dâhil ederek, Skype For Business üzerinde bir kerede tüm kullanıcıları ekleyebilirsiniz.

Office 365 Exchange Admin Center panelinde Recipients – Groups sekmesine geliyoruz.


Resim-1

+ Simgesi altında Distribution grubuna tıklıyoruz.


Resim-2

SkypeGrup adında bir grup oluşturacağız ve Members kısmından ise kullanıcılarımızı ekleyerek kaydediyoruz.


Resim-3

Skype For Business arama bölümünden SkypeGrup diyerek aradığımızda karşımıza oluşturduğumuz grubumuz gelecektir.


Resim-4

Bu sayede Skype For Business üzerinde tek seferde tüm kullanıcıları ekleyebiliriz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap