1. Ana Sayfa
  2. Lync Server
  3. Skype For Business – Kurum Dışı Kişi Ekleme Ayarı

Skype For Business – Kurum Dışı Kişi Ekleme Ayarı


Skype For Business ile kurum dışı kişilerle iletişim kurabilmeniz için Office 365 Portal tarafında bir takım ayarlamalar yapılması gerekir.

Office 365 Admin Center bölümünden Admin Skype For Business tıklıyoruz.


Resim-1

Skype For Business Admin Center kısmından Organization – External Communicaiton – Public IM connectivity ilgili yeri işaretliyoruz.


Resim-2

Yapılan ayarlardan kısa bir sora kurum dışı kişileri Skype For Business listenize ekleyebilirsiniz.


Resim-3

Skype For Business arama kısmına Skype adresimi yazıyorum ve ilgili bölümden ise Skype Dizini seçerek, kurum dışı Skype adresimi ekleyebiliyorum.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap